Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Marokāņu izcelsmes Beļģijas pilsonis Abdelhamids Abaauds tika likvidēts 18.novembrī policijas operācijas laikā Sendenī priekšpilsētā..

Parīzes teroraktu organizators izsmējis Eiropas atvērtās robežas un plānojis jaunus uzbrukumus 89

Pasaulē
2015. gada 28. novembrī 12:51 2015. gada 28. novembrī 12:51
Parīzes teroraktu organizators plānojis uzbrukumus arī ar ebrejiem saistītiem objektiem, kā arī diversijas pret Francijas skolām un transporta sistēmu, vēsta par izmeklēšanas gaitu informēti avoti.

Marokāņu izcelsmes Beļģijas pilsonis Abdelhamids Abaauds izsmējīgi izteicies par neaizsargātajām Eiropas robežām, kas ļāvušas viņam netraucēti pirms diviem mēnešiem caur Grieķiju atgriezties no Sīrijas.

Avotu teiktais apliecina kāda anonīma policijas liecinieka teikto, kas šonedēļ nonāca nedēļas žurnāla "Valeurs Actuelles" rīcībā.

Žurnāls citēja Abaauda teikto savai māsīcai Hasnai Aitai Bulahcenai divas dienas pēc islāmistu pastrādātā slaktiņa, kurā tika noslepkavoti 130 cilvēki.

Gan Abaauds, gan Bulahcena tika likvidēti 18.novembrī policijas operācijas laikā Sendenī priekšpilsētā.

Runājot par turpmākajiem uzbrukumiem, Abaauds savai māsīcai 15.novembrī sacījis, ka "tie nodarīs lielāku [kaitējumu] rajonos, kas saistīti ar ebrejiem, un apturēs transporta un skolu darbību," stāstījis liecinieks.

Abaauds savai māsīcai Bulahcenai sacījis, ka iedošot 5000 eiro, lai viņa iegādātos tam un kādam vārdā neminētam līdzinātājam uzvalkus un apavus, lai viņi varētu izlūkot apvidu plānotajam uzbrukumam Parīzes tirdzniecības rajonā Ladefansā.

Abaauds sacījis, ka iedošot Bulahcenai 5000 eiro, lai viņa iegādātos tam un kādam vārdā neminētam līdzinātājam uzvalkus un apavus, lai viņi varētu izlūkot apvidu plānotajam uzbrukumam Parīzes tirdzniecības rajonā Ladefansā.

Liecinieks arī atstāstījis, kā Abaauds lielījies par savu atgriešanos Eiropā no Sīrijas kopā ar tā dēvēto bēgļu pūļiem un divus mēnešus pirms 13.novembra noziegumiem netraucēti uzturējies Parīzē.

"Francija ir nulle," liecinieks atstāstījis slepkavas teikto.


LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video, AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Autovadītāja tiesību kārtošana nākamgad mainīsies: teorijas jautājumos ieviesīs nebijušu jaunumu 31
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 17
Skatīt visus komentārus