Dienvidkorejas eksperti pieļauj, ka ir maz ticams, ka Ziemeļkorejas rīcībā pašlaik ir pietiekami daudz zemūdeņu vairāku raķešu palaišanai, tomēr viņi atzīst, ka Ziemeļkoreja progresē bīstamā bruņojuma tehnoloģijas izstrādē.

Ziemeļkoreja no zemūdenes palaidusi ballistisko raķeti 2

Pasaulē
2016. gada 23. aprīlī 19:55 2016. gada 23. aprīlī 19:55
Ziemeļkoreja sestdien no zemūdenes pie savas ziemeļaustrumu piekrastes ir palaidusi ballistisko raķeti, paziņoja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija.

Ministrija nevarēja apstiprināt, cik tālu tā ir aizlidojusi un kur nolaidusies. Palaišana notika netālu no Ziemeļkorejas piekrastes pilsētas Simpo, kur analītiķi iepriekš atklāja mēģinājumus izstrādāt no zemūdenes palaižamu ballistisko raķešu sistēmas.

Ziemeļkoreja pēdējo nedēļu laikā ir palaidusi jūrā vairākus raķešu un artilērijas šāviņus, tādējādi protestējot pret notiekošajām ASV un Dienvidkorejas militārajām mācībām un pastiprinātām starptautiskajām sankcijām pret izolēto valsti, kas noteiktas saistībā ar tās nesen veikto kodolizmēģinājumu un tāla rādiusa raķetes palaišanu.

Daži analītiķi uzskata, ka Ziemeļkorejas pozīcija ir saistīta ar nākammēnes gaidāmo valdošās partijas kongresu, kurā, visticamāk, tiks nostiprināta Kima Čenuna vara. Analītiķi norāda, ka Ziemeļkoreja, iespējams, cenšas popularizēt savus militāros panākumus Ziemeļkorejas iedzīvotāju vidū, lai kompensētu ekonomisko sasniegumu trūkumu pirms Strādnieku partijas kongresa, kas būs pirmais kopš 1980.gada.

Ziemeļkoreja pēdējo gadu laikā izstrādā tehnoloģijas ballistisko raķešu palaišanas no ūdens. Drošības eksperti norāda, ka spēja palaist raķetes no zemūdenes, būtu bīstams signāls, jo no ūdens palaistas raķetes ir grūtāk atklāt pirms reālas palaišanas nekā raķetes , kuras tiek palaistas no sauszemes.

Dienvidkorejas eksperti pieļauj, ka ir maz ticams, ka Ziemeļkorejas rīcībā pašlaik ir pietiekami daudz zemūdeņu vairāku raķešu palaišanai, tomēr viņi atzīst, ka Ziemeļkoreja progresē bīstamā bruņojuma tehnoloģijas izstrādē.

 


BNS / Foto: AFP, EPA/LETA / Reuters

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 1
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 64
Neticama bezatbildība. Futbola fans lien masu kautiņā ar mazu bērnu rokās 3
Pievienot komentāru