Pārceļoties uz ES, priekšroka tiks dota meitenēm un sievietēm, cilvēkiem, kas pārcietuši spīdzināšanu un vardarbību, slimajiem un invalīdiem.

Zināms, pēc kādiem kritērijiem atlasīs bēgļus, kuri pārcelsies uz ES 21

Ārzemēs
2016. gada 4. maijā 15:46
Eiropas Savienība (ES) un Turcija saskaņojušas kritērijus to Sīrijas bēgļu atlasei, kuriem būs iespēja pārcelties uz ES Briseles un Ankaras līguma izpildes ietvaros, trešdien vēsta vācu laikraksts "Bild".

ES tiks uzņemti vienīgi sīrieši, kas lūguši piešķirt patvērumu līdz 2015.gada 29.novembrim, vēsta "Bild", atsaucoties uz dokumentiem, kas nonākuši tā rīcībā.

Pārceļoties uz ES, priekšroka tiks dota meitenēm un sievietēm, cilvēkiem, kas pārcietuši spīdzināšanu un vardarbību, slimajiem un invalīdiem.

Tiem, kas jau agrāk ieceļojuši ES vai mēģinājuši to darīt, pārcelšanās iespēja tiks atteikta.

Bēgļiem, kas tiks izraudzīti pārvietošanai, būs jādod piekrišana, ka viņi paši nevarēs izraudzīties ES valsti, kurā dzīvot.

Pirmās pārrunas ar imigrantiem Turcijas teritorijā veiks ANO bēgļu aģentūras (UNHCR) speciālisti. Imigrantiem būs jāsniedz visi nepieciešamie dokumenti un personīgā informācija pilnā apjomā.

Bēgļus uzņemošās valstis varēs šos datus pārbaudīt, kā arī noņemt potenciālo pārceļotāju pirkstu nospiedumus.

Ja tiks pieņemts pozitīvs lēmums, uzņemošās valsts varasiestādes varēs organizēt imigrantu medicīnisko pārbaudi un viņu transportēšanu.

Pēc ieceļošanas ES teritorijā bēgļi varēs saņemt uzturēšanās atļauju uz vienu gadu, kas pēc viņu vēlēšanās varēs tikt pagarināta.

Atbilstoši līgumam, kas martā tika noslēgts ES un Turcijas starpā, Ankara apņēmusies uzņemt atpakaļ visus nelegālos imigrantus, kas nekvalificējas bēgļu statusam. Par katru Turcijas atpakaļ uzņemto nelegālo imigrantu ES solījusi uzņemt vienu imigrantu no Turcijas bēgļu nometnēm.

 

 

LETA/Foto: AFP/LETA

Izlasi

Labas ziņas pensionāriem: pensijas kļūs lielākas 62
Princis Harijs pastāsta hercogienei Ketrīnai, kā jutās pēc mammas nāves 4
Bezdarbnieki, skolēni un mājsaimnieces: tik raibi ir pašvaldību vēlēšanu kandidāti
Skatīt visus komentārus