Lesbas salā Grieķijā pieaug nepatika pret nelegālajiem imigrantiem. Un tam patiešām ir iemesli. Kāda veikaliņa pārdevējs teica, ka "viņi nāk un ņem, ko grib".

Grieķi gurst no bēgļu izdarībām - viņi apzog mājas, mašīnas un pat nokauj un apēd vietējo lopus 54

Ārzemēs
2016. gada 8. jūlijā 07:43
Grieķijas Lesbas salā pieaug nepatika pret nelegālajiem imigrantiem - viņi esot pieķerti, apzogot grieķu mājokļus, automašīnas un pat nokaujot un apēdot salas iedzīvotāju mājlopus. Tā viesošanās laikā Lesbas salas Morias ciemā raidījumam "LNT Ziņas" atzina vietējie iedzīvotāji.

Grieķijas Lesbas salas Morias ciems ir gluži kā tāds Mucenieku ciems Latvijā. Abiem kopīgs bēgļu nometnes tuvums un iedzīvotāju neapmierinātība.

Bēgļu un nelegālo imigrantu nometne, kas atrodas tieši blakus Morias ciemam, esot izmaitājusi grieķu vietējo idilli. Morias un citu apkārtējo ciemu iedzīvotāji, kuri spiesti samierināties būt kaimiņos nometnei, pauž klaju neapmierinātību ar imigrantu necienīgo attieksmi un pat noziedzību.

Šokēts par notiekošo visatļautību ir Morias ciema veikalnieks Manolis. Viņš atzina: "Viņiem nav, ko ēst, viņi grib ēst. Viņi atnāk uz manu veikalu un nozog, ko vien vēlas. Viņi bija izsituši mana veikala logu, iekļuva iekšā un nozaga pārtiku, bet ne naudu. Tā ir problēma, jo nometnēs viņus baro nepietiekoši. Tur taču ir tūkstošiem cilvēku, nespēj tur viņus visus pabarot."

Dārzeņu bodes saimnieks stāsta, ka patvēruma meklētāju pārdrošība jau sākusi apdraudēt grieķus. Pagaidām neviens nav cietis, taču tiek piedzīvots izbīlis.

"Viņi zog, ienāk mājās ar nažiem un zog no mums, ko var paņemt - naudu, telefonus, visu, ko var atrast. No rīta viņi ar nažiem iekļuva mājā. Kamēr cilvēki gulēja, nozaga naudu un paņēma vērtīgo," zināja stāstīja Manolis.

Lielai daļai imigrantu naudas vairs nav vispār. Lai netiktu deportēti atpakaļ uz Turciju, 4000 Lesbas salas imigrantu ir pieteikušies Grieķijas patvēruma meklētāja statusam. Process rit mēnešiem ilgi un tik ilgi viņiem likums arī aizliedz strādāt.

Vietējā auto servisā sastaptais grieķis Manuels saka - Lesbas sala, kas šogad bija nominēta pat Nobela miera balvai par palīdzēšanu uzņemt vairāk nekā pusmiljonu bēgļu, šobrīd ir gatava uzgriezt viņiem muguru. Arī viņš stāstīja, ka imigranti ielaužas mājās un apzog.

Imigranti problēmas rada arī blakus ciemā. Nometnēs mītošajiem imigrantiem ir garlaicīgi, viņi bezmērķīgi pavada laiku. Dienas lielāko daļu viņi pavada, klaiņojot apkārt.

Dizaina preču veikaliņa īpašniece Efterpi regulāri piedzīvo, ka imigranti viņai prasa naudu. Taču redzējusi arī bēgļus grupā, kas no piemājas kūts nozaga viņas vistas. "Sākuši zagt pat vistas un citiem nogalina aitas, visu, ko var apēst, apzog mūsu dārzus. Mēs esam nobijušies. Man ir trīs bērni un bail nākt no mājas uz darbu, jo nezinu, kas būs uz ielas," teica veikala īpašniece.

Kādam zemniekam, kurš dzīvo tieši pretī bēgļu nometnei, vairāku nedēļu laikā nogalinātas 13 aitas. Reaģējot uz vietējo iedzīvotāju sūdzībām par bēgļiem un imigrantiem, viss, ko vietējā vadība varēja izdarīt, ir nodrošināt lielāku policijas klātbūtni.

Lesbas salas administrācijas vadītājs intervijā "LNT Ziņām" atzīst - viņi tik tiešām mokās ar kārtības nodrošināšanu un imigrantu noziegumi ir problēma. Grieķu politiķi vaino Eiropas Savienības eliti, kas bez konsultācijām ar Grieķiju parakstījusi līgumu ar Turciju. Taču, no kā viņi dzīvos, Briseles elite NAV padomājusi!

"Ir traģiski noskatīties, kā politiķi spēlē stratēģiskās spēlītes, izmantojot nevainīgus cilvēkus. Bēgļi un migranti vēlētos pamest salu un Grieķiju, bet Eiropas Savienības politika to liedz un viņi atrodas nožēlojamā un bezcerīgā situācijā. No vienas puses spiež Eiropas Savienība, no otras puses Turcija. Šeit, uz salas, mūs tas viss ir tā nokaitinājis, ka mums drīz vairs nebūs citas izvēles kā pašrocīgi sūtīt bēgļus un nelegālos imigrantus atpakaļ," uzskata Spiridons Galinos, Lesbas salas administrācijas vadītājs.

Saprotams, ka ne visi daudzie tūkstoši patvēruma meklētāju ir nostājušies uz noziedzības takas, taču gadījumu ir pietiekami daudz, lai tie sabojātu tēlu par bēgļiem.

Ulda Āboliņa reportāža no Lesbas salas:


Kasjauns.lv/LNT Ziņu dienests/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 129
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 49
  • Latviešu čalis parāda, kā zibenīgi kļūt par zvaigzni feisbukā 22