Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Liepājas teātrim trūkst naudas jaunām izrādēm. Direktors: "Es bāžu galvu cilpā, nezinot, kā būs" 13

Kultūra
2014. gada 21. martā 12:50 2014. gada 21. martā 12:50
Liepājas teātrī jau tuvākajā laikā sāksies darbs pie nākamās sezonas jauniestudējumiem, taču teātrim trūkst naudas, "Rietumu radio" sacīja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Kā skaidro Laukšteins, pamata budžetā apstiprinātā pašvaldības dotācija ir tikpat liela, cik pagājušā gada sākumā, taču pērn teātrim tika piešķirti papildu līdzekļi, līdz ar to kopumā šogad Liepājas teātrim pietrūkst aptuveni 90 000 eiro.

"Aprīlī uz Liepāju brauc radošā komanda, lai iestudētu "Induli un Āriju", kas būs diezgan apjomīgs darbs, taču teātrim naudas fiziski nav, līdz ar to es bāžu galvu cilpā, nezinot, kas būs," sacīja Laukšteins.

Viena jauniestudējuma izveidošanas izmaksas ir ļoti atšķirīgas un atkarīgas no daudziem faktoriem, taču kvalitatīvu izrāžu veidošanai nepieciešams piesaistīt arī labus māksliniekus.

Daudzas teātra izrādes piesaista pilsētai arī ļoti daudz tūristu no citām pilsētām, kuri Liepājā ierodas tieši teātra izrāžu dēļ, sacīja Laukšteins.

Teātra direktors stāsta, ka ir vērsies arī Liepājas pilsētas domē ar lūgumu piešķirt papildu finansējumu, taču pagaidām apstiprinoša atbilde nav saņemta.

Kā liecina Liepājas pilsētas budžets 2014.gadam, kopējā pašvaldības dotācija Liepājas teātrim šogad ir 919 479 eiro.

Kā ziņots, par 2013.gadu Liepājas teātris ir saņēmis visas galvenās kultūras balvas, kādas Latvijā ir iespējamas, - "Stavangera" saņēma balvu par gada labāko izrādi "Spēlmaņu naktī", "Dienas" kultūras balvu "Zelta kartupelis" saņēma Agnese Jēkabsone par Edītes Piafas lomas tēlojumu, savukārt izrāde "Piafa" ieguva balvu "Kilograms kultūras" nominācijā "Teātris".

LETA/Foto: Lita Krone, LETA

Citi šobrīd lasa

VIDEO: velosipēdists un fūres vadītājs Krasta ielā noskaidro attiecības 49
Valtera Frīdenberga līgava Kristīne viņa piemiņai publicē sirsnīgu foto
"Nospiež neatvadīšanās sajūta…." - atmiņās par aizgājušo mūziķi Frīdenbergu dalās viņa brālis
Skatīt visus komentārus

"Любовница" Петросяна впервые прокомментировала слухи о своей беременности

Врачи пытались спасти похороненную заживо овчарку