Liepājā ražotie elektrodivriteņi iekaros pasaules tirgu. FOTO. VIDEO
Liepājā ražotie elektrovelosipēdi „Blue Shock Bike” jau ieguvuši popularitāti Latvijā. Piemēram, Valmieras, Saldus un Gulbenes pašvaldības tos nopirkušas savu darbinieku vajadzībām. Tagad uzņēmums plāno attīstīt arī eksportu.
Novadu ziņas
2015. gada 28. janvāris, 17:02

Liepājā ražotie elektrodivriteņi iekaros pasaules tirgu. FOTO. VIDEO

Jauns.lv

Liepājas uzņēmums „Blue Shock Bike”, kas ražo elektrodivriteņus, šogad plāno par trešdaļu palielināt apgrozījumu un pārdot vismaz pustūkstoti velosipēdu. Tikko uzņēmums saņēmis 150 000 eiro lielu kredītu ražošanas attīstībai un mārketinga pasākumiem.

„Elektrodivriteņu tirgus tendences pasaulē liecina, ka katru gadu tiek pārdots par 20% vairāk elektrodivriteņu nekā iepriekšējā sezonā,” saka „Blue Shock Bike'” attīstības direktors Neils Kalniņš. „Turklāt gan pasaulē, gan Latvijā pieaug izpratne par elektrotransportu un par to sniegtajām priekšrocībām,” viņš piebilst.

„Blue Shock Bike” elektrodivriteņus ražo Liepājā, specializējoties industriālām vajadzībām, piemēram, pasta un policijas dienestiem piemērotiem elektrodivriteņiem. Uzņēmums tuvāko piecu gadu laikā ražošanu plāno kāpināt līdz trim tūkstošiem velosipēdu gadā.

„Šogad mēs plānojam pārdot vismaz 500 divriteņus, un tad soli pa solim kāpināt pārdošanas apjomus. Latvijā elektrovelosipēdi popularitāti gūst galvenokārt uzņēmumu un pašvaldību vidū. Valmierā, Saldū un Gulbenē ir pirmās pašvaldības, kur elektrodivriteņi ir izvēlēti kā vieni no iestādes darbinieku pārvietošanās līdzekļiem. Elektroriteni kā uzņēmuma transportlīdzekli ir izvēlējušies arī tādi uzņēmumi kā energouzņēmums „Fortum”, starptautiskais auto nomas uzņēmums „Hertz”, autostāvvietu apsaimniekotājs „Europark”, kā arī Ceļu satiksmes un drošības direkcija un citas kompānijas. Līdz ar to var teikt, ka sapratne par elektrotransportu un tā priekšrocībām pamazām sāk veidoties, tomēr Latvijā ievērojamus pārdošanas apjomus neprognozējam. Savu produktu primāri redzam kā ļoti labu Latvijas eksporta preci,” norāda Kalniņš. Kā galveno eksporta tirgu „Blue Shock Bike” redz Eiropas Savienību un Norvēģiju, uzsverot, ka pašlaik Eiropā elektrodivriteņu īpatsvars pret tradicionālajiem velosipēdiem ir 14 - 18%.

„Elektrodivritenis uz 100 kilometriem patērē elektroenerģiju 10 centu vērtībā. „Blue Shock Bike” klientu pieredze liecina, ka, aktīvi lietojot elektrodivriteni, tas atmaksājas divās sezonās. Pilsētnieki var ietaupīt līdzekļus, ko citādi iztērētu, braucot ar automašīnu, un laiku, kas vajadzīgs, ejot kājām vai lielpilsētā, stāvot sastrēgumā. Elektrodivriteni var pārslēgt arī uz klasisko mīšanās mehānismu, un ikviens elektrodivritenis pamatā ir gluži vienkārši labs velosipēds,” saka Kalniņš.

Kredītu ražošanas paplašināšanai „Blue Shock Bike” izsniedza bankas „Citadele”. Tās Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Jeļena Smoļska saka: „„Blue Shock Bike” kā jauns uzņēmums uzreiz ir sekmīgi atradis veidu, kā attīstīt perspektīvu un videi draudzīgu produktu – elektrisko divriteni. Apsveicami, ka laikā, kad visā pasaulē pieaug izpratne par elektrotransportu, mūsu uzņēmēji ir raduši veidu, kā šo elektrodivriteņu ražošanu attīstīt metalurģijas un tehnoloģiju tradīcijām bagātajā Liepājā, savienojot jau esošās prasmes ar jaunām un perspektīvām. Rezultātā klientiem ir iespēja lietot Latvijā ražotu elektrodivriteni. Latvijā, pakāpeniski attīstoties veloinfrastruktūrai, noteikti plašāks kļūs arī uzņēmuma „Blue Shock Bike” divriteņu pieprasījums. Tāpat uzņēmums intensīvi strādā, lai paplašinātos eksporta tirgos. Jau 2015. gadā tiek plānots par 30% lielāks apgrozījums, nekā pagājušajā gadā. Te būtiski noderēs piešķirtais finansējums ražošanas attīstībai un apgrozāmajiem līdzekļiem, kā arī mārketinga pasākumiem eksporta attīstībai.”

„Blue Shock Bike”
Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto