Prokurore prasīja sodīt Neo ar piespiedu darbu 280 stundu apmērā.

Tiesa Neo soda ar simts stundu piespiedu darba 28

112
2015. gada 2. novembrī 11:26 2015. gada 2. novembrī 11:26
Izskatot tā saukto Neo lietu, Rīgas apgabaltiesa pirmdien nolēma Ilmāru Poikānu sodīt ar piespiedu darbu simts stundu apmērā.

Pilns spriedums būs pieejams 17.novembrī. Desmit dienu laikā to vēl varēs pārsūdzēt.

Neo komentēja, ka "cīņa turpinās". Viņa aizstāvis Ilmārs Punka sacīja, ka gaidīs pilnu spriedumu, lai lemtu par tālāko rīcību.

Poikānu tiesa atzina par vainīgu apsūdzībā par ekonomisko un citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai, savukārt par nevainīgu Poikānu atzina apsūdzībā par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, radot būtisku kaitējumu.

Jau ziņots, ka 2014.gada jūnijā ar pirmās instances spriedumu Neo jeb Ilmāru Poikānu attaisnoja. Tiesas spriedums sekoja gandrīz piecus gadus pēc datu noplūdes no Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmas. Poikāns bija atklājis caurumu sistēmā un atsevišķus datus publicēja internetā.

Spriedumu pērn pārsūdzēja prokurore un "ABLV Bank", kam tika piemērots cietušā statuss. Prokurore prasīja sodīt Neo ar piespiedu darbu 280 stundu apmērā.

Prokuratūra norādīja, ka Poikāns veicis nelikumīgu datu lejupielādi ar fizisko personu datiem, kā arī neatļauti ieguvis VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas elektroniskos dokumentus.

BNS / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Doles salā paveras baiss skats - tīklos virs zivju dīķiem karājas beigti un pusbeigti putni 19
Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 1
Traģēdija daudzbērnu ģimenē: kamēr māte sēž feisbukā, nomirst 8 mēnešus vecā meitiņa 25
Skatīt visus komentārus