Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Stāstu krājuma "Mīlasstāsti" atvēršanas svētki notiks 5.novembrī plkst.17 "Apgāda Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 6.

Pēc sešu gadu pārtraukuma klajā nāk Daces Rukšānes jaunākais stāstu krājums 5

Kultūra
2015. gada 2. novembrī 12:53 2015. gada 2. novembrī 12:53
Pēc sešu gadu pārtraukuma šonedēļ klajā nāks rakstnieces un publicistes Daces Rukšānes-Ščipčinskas jaunākā grāmata - stāstu krājums "Mīlasstāsti", informēja "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa.

"Mīlasstāsti", kā jau nosaukums rāda, ir stāsti par mīlestību. Jaunajā stāstu krājumā Rukšānes varones ir jaunas un ne tik jaunas sievietes, kas katra savā neatkārtojamā veidā izspēlē savu vienīgo dzīvi tā, kā šī dzīve viņām tiek likta priekšā, - un autore ļauj viņām to darīt, pa brīdim ieslīdot gan sirreālajā, gan fantāzijas, gan neviltotu šausmu žanra pasaulē.

Autores valoda ir piesātināta, emocionāli spriega un bagātīga - tā efektīgi uzbur sajūtu gleznas, kas ir gandrīz fiziski tveramas. Katrs stāsts ir viena noslīpēta epizode, bet grāmata kopumā veido vienu veselumu - iejūtīgu, skaudru skatījumu uz sievietes emociju pasauli mūsdienu realitātē.

Līdz šim jaunākais autores darbs bija 2009.gadā publicētais stāstu krājums "Ķīpsalas putni".

Rukšāne-Ščipčinska literatūrā ienāca 2002.gadā ar romānu "Romāniņš", kas kļuva ļoti populārs un pat skandalozs kā pirmais teksts latviešu oriģinālliteratūrā, kurā tik atklāti analizēta sievietes seksualitāte. Popularitāti izpelnījās arī rakstnieces nākamās grāmatas "Beatrises gultas stāsti" un "Kāpēc tu raudāji?". Grāmatā "Simt seksīgas sestdienas" apkopotas, iznāca laikrakstā "Diena" publicētās seksam un attiecībām veltītās slejas. Autore rakstījusi arī dzejoļus, scenārijus spēlfilmām, tulkojusi un rakstījusi lugas, bijusi žurnāla "Lilit" galvenā redaktore un rakstījusi slejas laikrakstā "Sestdiena". Viņa joprojām aktīvi publicējas presē.

Stāstu krājuma "Mīlasstāsti" atvēršanas svētki notiks 5.novembrī plkst.17 "Apgāda Zvaigzne ABC" prezentāciju zālē, Krišjāņa Valdemāra ielā 6.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 227
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus