Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Supernova" projekta vadītāja Ilze Jansone un pērnā gada uzvarētāja Aminata, kura ar dziesmu "Love Injected" uzstājās Eirovīzijas dziesmu konkursā pērn.

Latvijas dziesmu "Eirovīzijai" būs jāizvēlas no 120 iesniegtajiem skaņdarbiem 1

Kultūra
2015. gada 2. novembrī 16:01 2015. gada 2. novembrī 16:01
Svētdien noslēgusies dziesmu iesniegšana un izpildītāju pieteikšanās Latvijas Televīzijas (LTV1) izsludinātajam konkursam "Supernova 2016". Kopumā konkursam pieteikušies 88 izpildītāji un iesniegtas 120 dziesmas, informēja konkursa rīkotāji.

No 88 izpildītājiem, kas pieteikušies "Supernova 2016", 57 ir solisti, desmit dueti un 17 grupas, bet trīs iesnieguma anketā atzīmējuši "cits".

"Jau izsludinot pieteikšanos jaunajai sezonai, izjutām daudz lielāku interesi par dalību "Supernova 2016" nekā pērn. Tas rezultējies arī iesniegto kompozīciju skaitā. Šogad ir iesniegts par 20% vairāk dziesmu. Jaunajai sezonai pieteikušies daudz vairāk plašākai sabiedrībai zināmi un līdz šim jau sevi pierādījuši mākslinieki, un, kopumā vērtējot saņemto pieteikumu skaitu, prognozējams, ka šoreiz sacensība būs vēl sīvāka nekā pagājušajā gadā," sacīja projekta vadītāja Ilze Jansone.

Šogad konkursa formāts tiks saglabāts. Dziesmas un izpildītājus tiešraidēs vērtēs gan LTV veidota žūrija, gan skatītāji. Dziesmu atlases procesā kā konsultanti tiks piesaistīti arī ārzemju eksperti. Gala lēmumu par to, kuras dziesmas un kuri 20 izpildītāji nokļūs šova tiešraidēs, pieņems žūrijas komisija un darba grupa, informēja konkursa rīkotāji.

Decembra sākumā būs zināmi dziesmu izpildītāji un autori, kuri piedalīsies tiešraidēs. Lai aizkulišu darbs noritētu produktīvāk un dalībnieki varētu netraucēti gatavoties, līdz nākamā gada janvāra beigām viņu vārdi publiski netiks atklāti.

Šova sagatavošanās raidījumus televīzijā demonstrēs pēdējās divās janvāra nedēļās. Savukārt konkursa tiešraides LTV programmā varēs vērot katru februāra svētdienu.

Autoru un izpildītāju konkursā "Supernova 2016" varēja pieteikties pilngadību sasniegušas personas vai grupas, kurās dalībnieku skaits nepārsniedz sešus cilvēkus. Konkursam pieteiktajai dziesmai bija jābūt jaunradītai, un tā nedrīkstēja būt publicēta pirms 2015.gada 1.septembra.

Konkurss "Supernova" norisinās otro gadu. Tas veidots ar mērķi radīt jaunas zvaigznes un atrast dziesmas, kas spēs iekarot ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu skatuves, radio stacijas un klausītāju sirdis. Konkursa misija ir atrast dziesmu, kas spēs aizraut, saviļņot, likt tai dziedāt līdzi miljoniem klausītāju visā pasaulē un atklāt vokāli spēcīgus, mērķtiecīgus, strādāt gribošus izpildītājus, kuri šo dziesmu iznesīs ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajā mūzikas arēnā, informēja konkursa rīkotāji.

"Supernova" pirmajā sezonā par uzvarētāju kļuva Latvijas dziedātāja Aminata Savadogo, kura ar uzvaru šajā konkursā ieguva iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā.

LETA/Foto: Ieva Lūka/Rebeka Žeire/LETA

Citi šobrīd lasa

FOTOREPORTĀŽA: Latvijas labākie skatuves mākslinieki ierodas uz “Spēlmaņu nakts” ceremoniju 36
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 157
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Pievienot komentāru