Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Straujuma: "Nē, es pirmo reizi to dzirdu, ar Belēviča kungu es neesmu runājusi ne par viņa demisiju, ne par to, ja viņš iesniegtu tādu priekšlikumu, ka es prasītu demisiju."

Straujuma nezina, kā rīkosies, ja Belēvičs rosinās palielināt mediķu algas 29

Politika
2015. gada 2. novembrī 17:41 2015. gada 2. novembrī 17:41
Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ("Vienotība") būtu jāpadomā, kā rīkotos gadījumā, ja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) kā Saeimas deputāts iesniegtu priekšlikumu nākamā gada valsts budžeta projektā par mediķu algu palielināšanu.

Straujuma, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes taujāta, vai tad, ja Belēvičs prasītu mediķu algu palielinājumu nākamgad, varētu prasīt viņa demisiju, smejoties atbildēja, ka par šādu iespēju nav domājusi.

"Nē, es pirmo reizi to dzirdu, ar Belēviča kungu es neesmu runājusi ne par viņa demisiju, ne par to, ja viņš iesniegtu tādu priekšlikumu, ka es prasītu demisiju," viņa sacīja.

Valdības vadītāja norādīja, ka visas koalīcijas partijas saprot nākamā gada budžeta iespējas. Reizē viņa atzina - ir skaidrs, ka veselības nozarei pietrūks finansējuma.

Savukārt, jautāta, kāda būs viņas rīcība, ja Belēvičs kā deputāts nākamā gada budžeta likumprojektā iesniegtu Saeimā priekšlikumu par mediķu algu paaugstināšanu, Straujuma atbildēja, ka "tad man ir jāpadomā, šobrīd man nav bijis nekāda iemesla par to domāt".

Plānots, ka pēc 30.novembra koalīcijas partneri sāks strādāt pie 2017.gada valsts budžeta, tostarp veselības nozares finansējuma sasaistes ar sociālajām iemaksām, norādīja Straujuma.

Jau ziņots, ka Saeimas ārkārtas sēde, kurā deputāti pirmajā lasījumā lems par nākamā gada budžetu, notiks otrdien. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti sēdē otrdien pirmajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta likumprojektu.

Galīgajā lasījumā Saeima par nākamā gada budžetu plāno lemt 30.novembrī.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 37
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus