Kadrs no Jura Kursieša filmas "Modris".

Filma "Modris" cīnīsies par "Oskara" balvu kategorijā "Labākā ārzemju filma". VIDEO 1

Kultūra
2015. gada 2. novembrī 20:03 2015. gada 2. novembrī 20:03
Juris Kursietis ar spēlfilmu "Modris" cīnīsies par ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" kategorijā "Labākā ārzemju filma", informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

88.ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2016.gada 28.februārī Losandželosā, nominantus paziņos 2016.gada 14.janvārī. Kategorijā "Labākā ārzemju filma" šogad pieteiktas filmas no 81 valsts un, lai šajā grūti aptveramajā konkurencē izpelnītos vairāk koncentrētas uzmanības, organizācija "European Film Promotion" rīko īpašus Eiropas filmu seansus, kas sākās jau 25.oktobrī ar Čehijas filmu "Home Care". Pavisam šogad Oskara balvai izvirzītas filmas no 27 Eiropas valstīm, filmu seansi turpināsies līdz 8.novembrim un noslēgsies ar Lietuvas filmu "Sangailes vasara", pavēstīja Matīsa.

Filmai "Modris" otrdien, 3.novembrī, ir pirmais seanss no sešiem, ko izrādīs ASV Kinoakadēmijas balvas kontekstā. Pēdējais filmas seanss plānots 14.decembrī. Savukārt pēc Ziemassvētkiem ASV Kinoakadēmija pasludinās deviņu filmu "īso sarakstu", no kura pēc tam tiks izraudzītas piecas nominētās filmas.

Filmas "Modris" reklāmas treileris - video:


BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Dekora feja Baiba Prindule: "Savā mājā visvairāk es mīlu... gultu"
FOTO: sīvā cīņā noskaidrots pasaulē neglītākais suns šogad 11
Cilvēki nofilmē, kā pa Minsku lielā ātrumā traucies tanks "ieskrien" stabā un avarē 9
Pievienot komentāru