Pārrunātos priekšlikumus par riteņbraucēju treniņu drošības uzlabošanu diskusijas dalībnieku institūcijas atbilstoši savai kompetencei virzīs kā grozījumus normatīvajos aktos vai kā ieteikumus un rekomendācijas.

Izvirzīti vairāki priekšlikumi drošības nodrošināšanai riteņbraukšanas grupu treniņnodarbībās 2

Ziņas
2015. gada 3. novembrī 14:57
3. novembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) organizēja diskusiju, kurā tika izteikti vairāki priekšlikumi drošības nodrošināšanai organizētās riteņbraukšanas grupu treniņnodarbībās uz Latvijas ceļiem. Diskusija organizēta pēc nelaimes gadījuma Garkalnē 26.oktobrī, kad treniņa laikā smagā automašīna ietriecās sportistu pavadošajā transportā, kas, inerces vadīts, uzbrauca riteņbraucējiem.

Diskusijā izskanēja vienprātīgs viedoklis, ka riteņbraucēju treniņi arī turpmāk notiks uz Latvijas ceļiem, tai skaitā uz valsts nozīmes autoceļiem. Izskanēja arī vairāki priekšlikumi, kas nodrošinātu riteņbraucēju drošību treniņu laikā uz Latvijas ceļiem:

•    jābūt pamanāmāk aprīkotam sportistu grupu pavadošajam transportam (līdzīgi kā lielgabarīta kravas automašīnas ar uzmanību piesaistošiem elementiem);

•    riteņbraucējiem lietot ērtas, viegla materiāla atstarojošas tīkliņveida vestes;

•    nedalīt grupu, pavadošajai mašīnai atrasties grupas aizmugurē vai priekšā;

•    noteikt palielinātu koeficientu riteņbraukšanas programmas īstenošanai, piesaistot papildu speciālistu pavadošajā transportā;

•    treniņnodarbības organizēt tikai diennakts gaišajā laikā.

Diskusijā piedalījās tās organizatori - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis un Sporta un jaunatnes pārvaldes priekšniece Dina Vīksna, kā arī pieaicinātie diskusijas dalībnieki - Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta pārstāvis Kārlis Kalniņš, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis; Drošas braukšanas skolas pārstāvis Edmunds Ozolnieks, VAS „Latvijas valsts ceļi” Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns, VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcijas” Ceļu drošības audita daļas priekšnieks Ziedonis Lazda, VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcijas” direktora vietnieks Ģirts Rorbaks, kā arī Rīgas Riteņbraukšanas skolas administrācijas pārstāvji.

Pārrunātos priekšlikumus par riteņbraucēju treniņu drošības uzlabošanu diskusijas dalībnieku institūcijas atbilstoši savai kompetencei virzīs kā grozījumus normatīvajos aktos vai kā ieteikumus un rekomendācijas.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments pateicas visiem diskusijas dalībniekiem par konstruktīvo sarunu un izteiktajiem priekšlikumiem.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 78
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 38
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 40