Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” un Baltijas valstu folkloras asociācija „Baltica” jau 25 gadus ir CIOFF (Starptautisko folkloras festivālu un tautas mākslas organizāciju padomes) sastāvā, kas ir UNESCO dalīborganizācija.

Aicina uz festivāla "Baltica 2015" atskaņas koncertiem

Ziņas
2015. gada 3. novembrī 15:52
Sagaidot Latvijas 97. gadadienu, Rīgā notiks šīs vasaras starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncerti, kuros skatītājus gaida tikšanās ar galvaspilsētas un Latvijas novadu folkloras kopām.

Svētdien, 8. novembrī, plkst. 17.00 uz festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncertu un folkloras draugu kopas „Skandinieki” 39. gadskārtas svinībām skatītājus gaida Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”.  Koncertā „3 un 9 maģiski mirkļi senču zīmē” piedalīsies folkloras draugu kopa „Skandinieki”, folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, kā arī folkloras kopas „Grodi”, „Delve”, „Rožupes vīri”. „Dzirdot vēju aiz loga, kas rauj pēdējās lapas kokiem, mēs dzirdam to nemieru, kas pasaulē rada haosu, un mēs nekad neesam bijuši vienaldzīgi tiem procesiem, kuru vidū mītam uz šīs zemes”, par koncerta programmas ideju stāsta tā režisore Helmī Stalte.

Savukārt 16. novembrī plkst. 19.00 Mūzikas namā „Daile” būs skatāms rituāls uzvedums „Čūsku vārdi”. „Tas veidots kā emocionāls ceļojums cauri čūsku mītiskajiem līkločiem no pasaules radīšanas līdz mīlestības un laimes virsotnei gan tautas dziesmu, rituālu, deju un rotaļu veidā, gan ar mūsdienu mūzikas instrumentu, ķermeņa kustības un vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem”, stāsta koncertprogrammas veidotāji. Uzvedumā piedalīsies Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, folkloras kopas „Ilža” (Cibla), „Delve” (Vidriži), „Rāmupe” (Katlakalns) un Rīgas folkloras kopas „Garataka” un „Grodi”, dejotāji Aurēlija Rancāne, Jana Jacuka un Nauris Miķelis Goba. Režisors Valdis Pavlovskis, scenārija autore Aīda Rancāne. Ieejas biļetes uz šo koncertu var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” un Baltijas valstu folkloras asociācija „Baltica” jau 25 gadus ir CIOFF (Starptautisko folkloras festivālu un tautas mākslas organizāciju padomes) sastāvā, kas ir UNESCO dalīborganizācija. Šajā gadā, kad UNESCO atzīmē 70. gadskārtu un CIOFF 45 gadu darbības jubileju, Baltijas valstīs atzīmē 25 gadu laikā paveikto nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” atskaņas koncertus atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ballītē Krievijā izvarotās Diānas ģimene dzīvo īstā ellē. Tēvs ir nikns uz visu valsti 31
  • Ulmani neielaiž Saeimā. Eksprezidents ir ne pa jokam apvainojies 79
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  8