Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Belēvičs strādā tikai gadu, līdz ar to "viņa paveiktie pārkārtojumi ir ar vēl īsāku mūžu". Keris atzīmēja, ka ietekmes novērtēšanai vajadzīgi 12 mēneši.

Par Belēviča paveikto fanfaras nav jāpūš, bet nomētāt ar tomātiem par agru, uzskata Valdis Keris 5

Sabiedrība
2015. gada 5. novembrī 08:28 2015. gada 5. novembrī 08:28
Par veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) gada laikā paveikto fanfaras pūst nevajadzētu, bet ar tomātiem nomētāt arī ir par agru, sacīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

Kā atzīmēja Keris, pozitīvi jāvērtē, ka veselības ministram izdevās panākt līdzekļu piešķiršanu vairāku slimnīcu valsts galvotā aizdevuma atmaksai šajā gadā. Slimnīcas ietaupītos līdzekļus varēs novirzīt ārstēšanai.

Tāpat pozitīvi vērtējama atteikšanās no ātrās palīdzības mašīnu izmantošanas ārpakalpojumā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD). Tomēr Keris atzīmēja, ka par konkrētiem ieguvumiem varēs runāt, kad no atteikšanās būs pagājis gads, proti, nākamā gada aprīlī.

Mediķu arodbiedrības vadītājs arī izcēla nelielo pacientu līdzmaksājumu samazināšanu par ārstēšanos stacionārā. Viņš gan piebilda - lai gan skaidri apgalvot to nevarot, tomēr viņa rīcībā ir "ziņas", ka tas noticis uz pacientu apkalpošanai paredzētā kvotu rēķina stacionārā, līdz ar to "cik garš, tik plats, ieguvums varētu būt apšaubāms".

Kā galveno nepaveikto darbu Keris nosauca to, ka Belēvičam neizdevās nozarei piesaistīt būtisku finansējuma pieaugumu, "kas ļautu visas galvenās problēmas risināt gan pacientiem, gan darbiniekiem jūtamā veidā".

"No vienas puses, nevar teikt, ka ministrs neko nav darījis, viņš ir centies. No otras puses, šis bija galvenais risināmais jautājums, un tas ir palicis neatrisināts," sacīja Keris.

Vaicāts, vai, pēc Kera domām, veselības ministrs ir paveicis kādu darbu, kas tomēr nav devis pozitīvi pienesumu, LVSADA vadītājs norādīja, ka Belēvičs strādā tikai gadu, līdz ar to "viņa paveiktie pārkārtojumi ir ar vēl īsāku mūžu". Keris atzīmēja, ka ietekmes novērtēšanai vajadzīgi 12 mēneši.

Viņš arī sacīja, ka var pateikt atklāti - "lai medicīnas darbinieki justos novērtēti, izdarīts ir gaužām maz". "Ir neliels algu palielinājums NMPD, bet nozare ir krietni vien plašāka, un tur diemžēl jūtama paveiktā nav nemaz".

Vaicāts, vai viens gads nav bijis par maz, lai paveiktu minētos darbus, Keris atzina, ka pirmā gada laikā "tik sarežģītā amatā cilvēks sāk tikai apjaust, kas un kā funkcionē un kas jādara, lai stratēģiskās lietas notiktu citādi. To arī nevar noliegt".

Kā ziņots, Belēvičs uzskata, ka savas darbības pirmajā gadā ir paveikti daudzi pasākumi, lai "nedzītu" pacientus vēl dziļāk maksas medicīnā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 50
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Skatīt visus komentārus