Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīgas cirks ir ierobežojis apmeklētāju piekļuvi atsevišķās telpās gar ēkas galveno fasādi, taču šie ierobežojumi būtiski neietekmē cirka darbību un skatītāju drošību.

No Rīgas cirka ēkas sienas cer noņemt trolejbusu elektrotīkla atsaites 8

Sabiedrība
2015. gada 5. novembrī 14:11 2015. gada 5. novembrī 14:11
Lai samazinātu slodzi uz Rīgas cirka ēkas fasādes sienu Merķeļa ielā, Kultūras ministrija sākusi dialogu ar "Rīgas satiksmi" par trolejbusu elektrotīkla atsaišu noņemšanu no šīs sienas, informēja ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Kā ziņots, Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) informācija liecina, ka Rīgā ir septiņas bīstamas ēkas, kuru ekspluatācija nekavējoties jāpārtrauc, un 23 sliktā stāvoklī esošas jeb tādas ēkas, kurās būtu būtiski jāuzlabo drošība.

Bīstamo ēku sarakstā iekļauta arī Rīgas cirka ēka, lai arī ēkai kopš vasaras tiek veikti uzlabojumi un birojs septembrī, nosakot zināmus ierobežojumus, devis atļauju ēku Merķeļa ielā 4 izmantot.

Bērziņa-Bebriša stāstīja, ka jau šā gada jūnijā BVKB uzdeva par pienākumu Rīgas cirkam veikt ēkas nesošo konstrukciju tehniskā stāvokļa izpēti un iesniegt birojā atzinumu ar veicamajiem pasākumiem, lai nodrošinātu drošu ēkas turpmāko ekspluatāciju.

Augustā un septembrī sertificēts eksperts veica ēkas apsekošanu un konstatēja, ka kopumā ēkas stāvoklis ir apmierinošs, izņemot atsevišķas vietas, kur ir palielinātas deformācijas. Šādas deformācijas novērotas ēkas fasādes sienas daļā. Septembrī tika veikta ēkas pamatu ģeotehniskā izpēte. Četrās vietās atsegti pamati, un veikti četri izpētes urbumi 19 metru kopdziļumā. Ģeotehniskās izpētes rezultātā konstatēts, ka ēkas pamati ir apmierinošā stāvoklī.

Savukārt šā gada pavasarī tika veikta cirka arēnas kupola nesošo konstruktīvo elementu deformējamības pārbaude. Arī šīs pārbaudes rezultāti parādīja, ka pašreizējos apstākļos objekta izmantošana ir iespējama atbilstoši būves funkcionālajam uzdevumam, klāstīja Bērziņa-Bebriša.

Rīgas cirks ir ierobežojis apmeklētāju piekļuvi atsevišķās telpās gar ēkas galveno fasādi, taču šie ierobežojumi būtiski neietekmē cirka darbību un skatītāju drošību.

Visu veikto pasākumu rezultātā šā gada septembrī BVKB ir atļāvis ēkas turpmāko ekspluatāciju ar zināmiem ierobežojumiem ēkas apmeklētāju piekļuvei atsevišķās telpās.

Jau vēstīts, ka Latvijā par bīstamām atzītas 12 ēkas - Grāmatvedības un finanšu koledžas Limbažu filiāle Cēsu ielā 28, mūzikas skola Lielajā Kalēju ielā 4, Cēsīs, tirdzniecības centrs Siguldā, Leona Paegles ielā 3, Grāmatvedības un finanšu koledžas Gulbenes filiāle Ābeļu ielā 8, kā arī septiņas ēkas Rīgā - Rīgas cirks, Merķeļa ielā 4, administratīvā ēka 11.novembra krastmalā 29, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija Andreja Saharova ielā 35, administratīvā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 26, poliklīnika Anniņmuižas bulvārī 85, tirdzniecības centrs Lomonosova ielā 6 un Rīgas Mūzikas internātvidusskola Kalnciema ielā 118.

Par sliktām ēkām BVKB Rīgā atzinis vairākas izglītības, medicīnas iestādes, veikalus un citas publiskas ēkas. Slikto ēku sarakstā atrodas, piemēram, Latvijas Televīzijas augstceltne Zaķusalas krastmalā 3, Jaunais Rīgas teātris Lāčplēša ielā 25, Rīgas Tehniskā universitāte Kaļķu ielā 1, Rīgas Avotu pamatskola Avotu ielā 44, Rīgas Hanzas vidusskola Grostonas ielā 55, viesnīca "Viktorija" Čaka ielā 55 un klīniskā slimnīca "Gaiļezers" Hipokrāta ielā 2.

LETA/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 64
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 17
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 18
Skatīt visus komentārus