Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga.

Literatūras centram draud tiesu darbi - 70 932 eiro joprojām nav atdoti 13

Kultūra
2015. gada 9. novembrī 12:05 2015. gada 9. novembrī 12:05
Valsts kultūrkapitāla fonds plāno likumdošanā noteiktajā kārtībā vērsties tiesā ar prasību pret biedrību "Latvijas Literatūras centrs" (LLC), lai atgūtu līdzekļus 70 932 eiro apmērā, informēja fonda pārstāve Jana Vērdiņa.

LLC līdz 6.novebrim fondam bija jāatmaksā nauda, taču, kā norādīja Vērdiņa, biedrība VKKF naudu nav ne ieskaitījusi, ne arī vērsusies ar iesniegumu par termiņa pagarinājumu.

Jau ziņots, ka septembrī Kultūras ministrija un VKKF apturēja plānotos maksājumus LLC kontos, jo pārbaudēs secināts, ka centra grāmatvedībā un finanšu dokumentos valda haoss.

Noslēdzoties ministrijas valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārbaudei LLC, konstatēto pārkāpumu un trūkumu dēļ tika izbeigts līdzdarbības līgums, kā arī pieprasīta iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksa 8813,92 eiro apmērā, ko LLC atmaksāja.

Savu revīziju biedrības kontos veica arī VKKF. Pārkāpumu dēļ fonda padome nolēma ne tikai pārtraukt sadarbību ar LLC, bet arī uzdeva biedrībai līdz 6.novembrim atskaitīt VKKF finansējumu 70 932 eiro apmērā, kas pārskaitīts biedrībai un par kuru nav saņemtas atskaites.

Sākotnēji fonds, veicot revīziju LLC kontos par VKKF 2014.gadā un 2015.gadā finansētajiem projektiem, konstatēja 73 761,16 eiro lielu iztrūkumu. Līdz 22.oktobrim, kad notika VKKF padomes sēde, LLC papildus iesniedza atskaites par 2738,97 eiro, tādējādi samazinot sākotnēji revīzijā konstatēto līdzekļu iztrūkumu.

No nākamā gada funkcijas un uzdevumus Latvijas literatūras popularizēšanai ārvalstīs, kurus līdz šim veica LLC, sadalīs trīs uzdevumu grupās, katru no tām deleģējot ar atsevišķu līdzdarbības līgumu.

Latvijas gatavošanās un dalības nodrošināšana Londonas grāmatu tirgū no 2016.gada līdz 2019.gadam tiks uzticēta SIA "Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja", ar kuru jau ir noslēgts līdzdarbības līgums, kas tiks papildināts ar šo uzdevumu.

Savukārt pārējās divas funkciju daļas tiks deleģētas konkursa kārtībā. Konkursi par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu literatūras un grāmatniecības jomā tiks izsludināti šā gada noslēgumā, dodot iespēju no nākamā gada šīs funkcijas pārņemt ar nozari saistītām profesionālajām nevalstiskajām organizācijām. Konkursā tiks noskaidrots, kas nodrošinās Latvijas literatūras darbu tulkošanu un ārvalstu izdevēju atbalstu Latvijas literatūras izdošanai, Latvijas literātu un Latvijas literatūras tulkoto darbu un izdevumu datubāzes uzturēšanu un aktualizēšanu, kā arī nodrošinās literātu un grāmatniecības nozares pārstāvju dalību starptautiskos pasākumos. Tāpat konkursā tiks izraudzīts, kas nodrošinās Latvijas dalību citos grāmatu tirgos, piemēram, Leipcigas, Boloņas un Frankfurtes, izdos informatīvo materiālu par Latvijas literatūru un izplatīs to grāmatu tirgos, kā arī atbalstīs kultūrvēsturisku izdevumu angļu valodā izdošanu.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Šķēle un Šlesers nevar ieviest kārtību sev piederošajā Liepājas autobusu parkā 10
Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 43
Skatīt visus komentārus