Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šobrīd policija jau izņēmusi lielāko daļu no viltotajām banknotēm, taču, visticamāk, daļa viltoto ASV dolāru banknošu joprojām atrodas apgrozībā.

Rīgā aiztur vīrieti par ļoti augstas kvalitātes viltotu ASV dolāru izplatīšanu 3

112
2015. gada 12. novembrī 15:31 2015. gada 12. novembrī 15:31
Valsts policija aizdomās par viltotas naudas izplatīšanu aizturējusi kādu vīrieti, pie kura atrastas vairāk nekā 150 viltotas 100 ASV dolāru banknotes, informēja Valsts policijā.

Vasarā Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija pēc saņemtas operatīvās informācijas par iespējamu viltotu ASV dolāru naudaszīmju izplatīšanu Rīgas teritorijā sāka izmeklēšanu. Tās laikā policija noskaidroja, ka naudas izplatīšanu veic kāds 1968.gadā dzimis vīrietis, kurš, saņemot viltotās banknotes, valūtas maiņas punktos tās apmaina pret citu valūtu.

Vīrieti šonedēļ Rīgā aizturēja. Pret viņu ir sākts kriminālprocess par viltotas naudas izplatīšanu. Par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Šobrīd turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu viltotās naudas izcelsmi, kopējo izplatītās viltotās naudas daudzumu un to, vai aizturētajam vīrietim ir kādi līdzdalībnieki naudas izplatīšanā.

Šobrīd policija jau izņēmusi lielāko daļu no viltotajām banknotēm, taču, visticamāk, daļa viltoto ASV dolāru banknošu joprojām atrodas apgrozībā.

Policija aicina banku un valūtas maiņas punktu darbiniekus pievērst īpašu uzmanību 100 dolāru banknotēm, kas tiek nodotas uz valūtas maiņu. Viltojumi ir ļoti augstas kvalitātes - vizuāli tie faktiski neatšķiras no īstām ASV dolāru naudaszīmēm.

Viltojumu ir iespējams konstatēt tikai ar speciālo tehniku, kas ir banku un valūtas apmaiņas punktu rīcībā. Ja rodas aizdomas, ka nodotās dolāru banknotes ir viltotas, tās nekādā gadījumā nav jāatdod atpakaļ, bet par notikušo nekavējoties jāziņo policijai, zvanot 110.

LETA / Foto: Valsts policija

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 128
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Pievienot komentāru