Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

Eksperts: "Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja" 14

Ziņas
2015. gada 16. novembrī 12:28
Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja, jo liela daļa iedzīvotāju pārprot savas priekšrocības šajā vietā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

"Ja ielu šķērso gājējs, kuram ir autovadītāja apliecība, viņš nekad nespers soli, ja nebūs kārtīgi pārliecinājies, vai ir pamanīts un autovadītājs mazina ātrumu. Taču lielai daļai gājēju nav autovadītāja apliecības, līdz ar to viņi nezina situāciju no autovadītāja skatu punkta un pārprot šo savu priekšrocību," sacīja Jekste.

CSDD amatpersona norāda, ka Ceļu satiksmes noteikumos gājēja un pasažiera pienākumiem veltīta atsevišķa nodaļa. Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

"Vienmēr esmu teicis velobraucējiem un gājējiem, iedomājieties, ka jūs neredz, - rīkojieties un pārliecinieties divreiz, jo zaudētājs vienmēr būs mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, un tas ir gājējs, velobraucējs vai mopēda vadītājs," sacīja Jekste.

Šī gada pirmajos desmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši vairāk nekā 152 cilvēki, tostarp 41 no tiem bijis gājējs. 3919 cilvēki guvuši dažādas traumas.

LETA / Foto:  Ieva Lūka/LETA

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 125
  • Grima māksliniece no Krievijas pārvērš sievietes līdz nepazīšanai 29
  • Arvien vairāk vecāku sūdzas par sliktu izturēšanos pret bērniem dārziņos 15