Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

Eksperts: "Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja" 14

Viedokļi
2015. gada 16. novembrī 12:28 2015. gada 16. novembrī 12:28
Bīstamākā vieta gājējiem apdzīvotā vietā ir gājēju pāreja, jo liela daļa iedzīvotāju pārprot savas priekšrocības šajā vietā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

"Ja ielu šķērso gājējs, kuram ir autovadītāja apliecība, viņš nekad nespers soli, ja nebūs kārtīgi pārliecinājies, vai ir pamanīts un autovadītājs mazina ātrumu. Taču lielai daļai gājēju nav autovadītāja apliecības, līdz ar to viņi nezina situāciju no autovadītāja skatu punkta un pārprot šo savu priekšrocību," sacīja Jekste.

CSDD amatpersona norāda, ka Ceļu satiksmes noteikumos gājēja un pasažiera pienākumiem veltīta atsevišķa nodaļa. Gājējam, šķērsojot neregulējamu gājēju pāreju, kur viņam ir priekšroka, tomēr ir jāapstājas un ir jāpārliecinās par drošību.

"Vienmēr esmu teicis velobraucējiem un gājējiem, iedomājieties, ka jūs neredz, - rīkojieties un pārliecinieties divreiz, jo zaudētājs vienmēr būs mazāk aizsargātais satiksmes dalībnieks, un tas ir gājējs, velobraucējs vai mopēda vadītājs," sacīja Jekste.

Šī gada pirmajos desmit mēnešos ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši vairāk nekā 152 cilvēki, tostarp 41 no tiem bijis gājējs. 3919 cilvēki guvuši dažādas traumas.

LETA / Foto:  Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ja bērns lūdzas "Vēl vienu stundiņu, vēl tikai šo spēli"... Psihologs iesaka, kā rīkoties vecākiem 6
Rīdzinieki ironizē par neizremontētajām ielām: baseini un amerikāņu kalniņi 10
Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 4
Skatīt visus komentārus