Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Talsu brunča svītrkods ir „ieausts” Talsu novada robežzīmē, novada karogā, Atzinības rakstos, izdevuma „Talsu Novada Ziņas” noformējumā, „Talsu Televīzijas” tēla reklāmā, pašvaldības informatīvajos materiālos un suvenīros, kā arī plaši tiek pielietots novada tūrisma pakalpojumu reklamēšanas nolūkos.

Patentēts Talsu novada svītrkods un Talsu saulīte 4

Novadu ziņas
2015. gada 16. novembrī 12:41 2015. gada 16. novembrī 12:41
Talsu novada atpazīstamības zīme daudzus gadus ir krāšņais Talsu brunča raksts jeb svītrkods, savukārt Talsu simbols ir atpazīstamā Talsu saulīte. Lai gan šos ornamentus pašvaldība regulāri izmanto tūrisma un citās publicitātes aktivitātēs, līdz šim tie nav reģistrēti Valsts dizainparaugu reģistrā – tas nozīmē, ka mūsu novada simbolus brīvi, bez jebkāda regulējuma, varēja izmantot jebkurš.

6. novembrī saņemts pozitīvs Patentu valdes atzinums par svītrkoda un Talsu saulītes iekļaušanu dizainparaugu reģistrā un tas nozīmē, ka turpmāk mūsu novada simboli būs aizsargāti. Talsu novada kultūras, sporta un tūrisma centra vadītāja Linda Sūniņa pastāstīja, ka pēc patenta apstiprinājuma centrs izstrādās abu ornamentu lietošanas noteikumus, kuros būs iekļauts arī to pielietojums uzņēmējdarbības nolūkiem.

„Svītrkods un Talsu saulīte ir mūsu novada mantojums, ko mēs nedrīkstam pazaudēt. Patenta dokumentu sakārtošana ir likumsakarīgs solis, lai tas, ko jau ilgus gadus izmantojam, netiktu kopēts un nepazustu citu interpretācijas jūklī,” sacīja L. Sūniņa.

Līdzšinējā Talsu novada māksiniece Antra Auziņa 2007. gadā izveidoja grafiski stilizētu Talsu brunča svītrkodu, un tagad Talsu novada tautastērpa brunča krāsu 11 svītru salikums pieņemts par novada atpazīstamības un piederības zīmi. Daudzo krāsu salikums tautastērpu sievu bruncī nav tapis vienā dienā vai nejaušības pēc. Bezgala daudz audējas paaudžu paaudzēs likušas kopā, atmetušas lieko, kamēr līdz mūsdienām ir atnācis saskanīgs joslu salikums, kas tāds ir vienīgais pasaulē.

Talsu brunča svītrkods ir „ieausts” Talsu novada robežzīmē, novada karogā, Atzinības rakstos, izdevuma „Talsu Novada Ziņas” noformējumā, „Talsu Televīzijas” tēla reklāmā, pašvaldības informatīvajos materiālos un suvenīros, kā arī plaši tiek pielietots novada tūrisma pakalpojumu reklamēšanas nolūkos.

Talsu vārds rakstos pirmo reizi minēts 1231. gadā, un arī senā kuršu etnogrāfiskā raksta „Talsu saulīte” vēsture ir tikpat sena – vēl šodien tā rotā mūsu tautastērpu kreklu aproces un villaiņu stūrus. Talsu saulīte tiek uzskatīta par gaismas, saules un dienas simbolu, kas pilsētai nes svētību. Talsu saulīte rotā novada Atzinības rakstus, pašvaldības suvenīrus, tiek izmantota tūrisma reklāmas materiālos, pilsētvidē, kā arī no pirmā numura iespiešanas dienas redzama uz vietējā laikraksta „Talsu Vēstis” pirmā vāka.

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 49
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Skatīt visus komentārus