Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jau ziņots, ka rīt, 22.novembrī, dienas laikā gaidāms neliels sals.

Ziema ir klāt - uz ceļiem visā Latvijā veidojas apledojums 9

Sabiedrība
2015. gada 21. novembrī 20:09 2015. gada 21. novembrī 20:09
Pazeminoties gaisa temperatūrai, šovakar uz ceļiem visā Latvijā sāk veidoties neliels plāns apledojums jeb tā dēvētais melnais ledus, lieca "Latvijas valsts ceļu" (LVC) informācija.

Bīstamajos posmos darbu sākusi speciālā tehnika, kas ceļus kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Patlaban apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz galvenajiem autoceļiem Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē.

Arī Rīgas domes Satiksmes departaments ziņo, ka uzņēmums "Rīgas tilti" sācis tiltu un estakāžu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiālu.

LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un pievērst uzmanību ceļu segumam. Vairums gadījumos, kad automašīna ir sākusi slīdēt, par iemeslu ir bijusi nepareiza ātruma izvēle, pārāk straujas darbības ar stūri un pedāļiem. Tāpēc, lai pēc iespējas samazinātu slīdēšanas draudus, ir jāizvēlas segumam atbilstošs ātrums un visām darbībām ar automašīnu ir jābūt pēc iespējas plūdenākām, norāda ceļu apsaimniekotāji.

Paaugstinātā riska vietas uz ceļa, kur apledojums veidojas ātrāk un visbiežāk, ir tiltu brauktuves un ceļš, kas ir noēnots vai iet cauri ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss.

LVC aicina autovadītājus pārliecināties par to, ka automašīna ir atbilstošā tehniskajā stāvoklī, īpaši pievēršot uzmanību riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

Par apledojušajiem autoceļu posmiem var informēt LVC pa diennakts bezmaksas telefonu 80005555. Informācija par braukšanas apstākļiem uz valsts galvenajiem autoceļiem ir pieejama LVC mājas lapā "www.lvceli.lv".

Kā ziņots, atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra jaunākajām prognozēm naktī ievērojami nokrišņi nav gaidāmi, tomēr zemes virsmas tuvumā esošais kondensāts varētu pārvērsties par plānu "melno ledu" un uz rīta pusi slidenāki ceļi iespējami lielākajā valsts daļā.

Latvijas austrumos gaisa temperatūra naktī varētu sasniegt mīnus sešus grādus, taču arī Kurzemes vidienē temperatūra var noslīdēt līdz pat mīnus pieciem vai sešiem grādiem, norādīja dienestā.

Jau ziņots, ka rīt, 22.novembrī, dienas laikā gaidāms neliels sals.

Nokrišņi dienas laikā iespējami tikai nelieli un lokāli. Diena lielākoties būs mākoņaina, vietām mākoņu sega kļūs plānāka, tomēr skaidras debesis tikpat kā nebūs redzamas. Diena būs diezgan dzestra - maksimālā temperatūra būs ap plus 5, plus 6 grādiem, taču arī tas būs vien jūras piekrastē, citur temperatūra būs par pāris grādiem zemāka.

Arī nākamajā nedēļā maksimālā gaisa temperatūra dienā tikai nedaudz pārsnieg 0 grādu atzīmi, savukārt vakaros jau atkal būs sals un naktī gaiss atdzisīs līdz mīnus 5, mīnus 6 grādiem. Meteorologi prognozē arī nelielas sniega kārtiņas izveidošanos, taču tā neturēsies ilgi, jo reģionā atkal ieplūdīs siltākas gaisa masas, nesot atkušņus.

LETA/ Foto: Lita Krone/ LETA

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 11
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 3
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans
Skatīt visus komentārus