Šis ir viens no diviem Dorotijas kostīmiem, kas ir pilnībā saglabājies.

Džūdijas Gārlendas filmā "Oza zemes burvis" valkātā kleita izsolīta par 1,56 miljoniem dolāru 1

Kultūra
2015. gada 24. novembrī 17:16 2015. gada 24. novembrī 17:16
Kleita, kuru aktrise Džūdija Gārlenda valkāja, spēlējot Dorotijas lomu filmā "The Wizard of Oz" ("Oza zemes burvis"), izsolīta par 1,56 miljoniem dolāru, vēsta izsoļu nams "Bonhams".

Pirms izsoles tika plānots, ka kleita tiks nopirkta par summu, sākot no 800 000 līdz 1,2 miljoniem dolāru. Dorotijas kleitu iegādājās viens no trim pircējiem, kuri izsolē piedalījās ar telefona starpniecību.

Izsoļu nama pārstāve Ketrīna Viljamsone norādīja, ka šis ir viens no diviem Dorotijas kostīmiem, kas ir pilnībā saglabājies. "Kleita tiek uzskatīta par īstu un mūžīgu klasiskās Holivudas ikonu," viņa atzīmēja.

Gārlenda bija viena no mīlētākajām Holivudas Zelta laikmeta aktrisēm. Viņa 1939.gadā, piedaloties filmā "The Wizard of Oz", bija pusaudze. Filma ieguva divus ''Oskarus'' - par labāko dziesmu un labāko mūziku.

Otra dārgākā lieta, kas par 425 000 dolāru tika pārdota pirmdien notikušajā izsolē, bija Merilinas Monro kostīms, kuru viņa valkāja filmā "Gentlemen Prefer Blondes ("Džentlmeņiem patīk blondīnes"). Savukārt "zelta biļete" no filmas "Willy Wonka and the Chocolate Factory" ("Čārlijs un šokolādes fabrika") tika nopirkta par 35 000 dolāru.

LETA / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Lūk, kādu tērpu kāzām izvēlējusies ASV pirmā lēdija Melānija Trampa 1
Sandaļu sezona ir klāt. Ņem vērā: papēži ir jākopj arī vīriešiem!
“Nepriecājos par laimestu, bet par pašu faktu” – uzņēmējs no Vidzemes laimē prāvu naudas summu
Pievienot komentāru