Jeļena Prokopčuka kļūs par Osakas maratona uzvarētāju.

Prokopčuka 10 mēnešus pēc finiša kļūst par Osakas maratona uzvarētāju 2

112
2015. gada 25. novembrī 15:53 2015. gada 25. novembrī 15:53
Pēc ukraiņu maratona skrējējas Tetjanas Gameras-Šmirko diskvalifikācijas Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka tiks atzīta par šī gada Osakas maratona uzvarētāju, vēsta portāls "insidethegames.biz".

Gamera-Šmirko ir trīskārtēja Osakas maratona čempione, tomēr Ukrainas Vieglatlētikas federācija viņai oficiāli piespriedusi četru gadu diskvalifikāciju par pārkāpumiem bioloģiskajā pasē.

Paziņots, ka anulēti visi skrējējas rezultāti kopš 2011.gada augusta.

Janvārī Gamera-Šmirko Osakā triumfēja ar rezultātu divas stundas 22 minūtes un deviņas sekundes, bet Prokopčuka no viņas atpalika par minūti un 58 sekundēm, izcīnot otro vietu. Ukrainiete Osakā triumfēja arī 2013. un 2014.gadā. Viņa šogad bija devītā ātrākā maratona skrējēja pasaulē.

Tāpat Gamera-Šmirko izcīnīja piekto vietu 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, bet tagad viņas diskvalifikācija noslēgsies 2019.gada 29.septembrī.

Zīmīgi, ka Prokopčuka pirmoreiz par Osakas maratona uzvarētāju kļuva 2005.gadā, kad sasniedza Latvijas rekordu, kas joprojām nav pārspēts. Savukārt tagad viņa tiks pie sava otrā šī maratona titula.

Kā zināms, novembra sākumā Prokopčuka izcīnīja astoto vietu prestižajā Ņujorkas maratonā. 39 gadus vecā sportiste vēl nav oficiāli pavēstījusi, vai turpinās savu karjeru. Šis Prokopčukai bija divdesmitais maratons karjerā, un visās 20 reizēs viņa spējusi sasniegt finišu. Viņa ir 2005. un 2006.gada Ņujorkas maratona čempione.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 8
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 8
"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 4
Pievienot komentāru