Zaķis uzskata, ka daudz nozīmīgāk viņam ir turpināt darbu Saeimā.

Zaķa balsu pirkšanas lietā notiesā vainīgo; politiķis sola kalpot saviem vēlētājiem 39

Ziņas
2015. gada 1. decembrī 11:34
Arī pēc kārtējā tiesas sprieduma saistībā ar vēlētāju balsu pirkšanu Saeimas deputāts Dzintars Zaķis mandātu negrasās nolikt.

Šodien Izskatot krimināllietu par 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu nu jau bijušajam "Vienotības" politiķim Zaķim, Rēzeknes tiesa šodien vienu apsūdzēto atzina par vainīgu un piesprieda viņam nosacītu brīvības atņemšanas sodu, bet otrs apsūdzētais tika attaisnots. Balsu pirkšanas lietā apsūdzētajam Andrejam Sačkovskim tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu. Tāpat viņam noteikts aizliegums tuvoties konkrētām personām un aizliegums atstāt valsti. Savukārt apsūdzēto Andri Kozuli tiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja. Viņam tika atcelts arī aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Komentējot šodien pasludināto spriedumu, kur par balsu pirkšanu viņa labā vienam apsūdzētajam ir piespriests nosacīts sods, Zaķis pauda, ka "Latgalē cilvēki ir izmisuši un iedzīvotāji ir gatavi darīt to, ko dara".

Analizējot šo situāciju, Zaķis uzskata, ka daudz nozīmīgāk viņam ir turpināt darbu Saeimā, tādējādi palīdzot iedzīvotājiem. Vaicāts, kā viņš palīdz, Zaķis atbildēja, ka tas notiek, piemēram, ar likumdošanas uzlabošanu vai kā citādi uzlabojot situāciju. "Es kalpoju saviem vēlētājiem," noteica politiķis.

Kā iepriekš informēja prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka, prokuratūra uzskata, ka apsūdzētās personas pamudināja vēlētājus par dažāda apmēra naudas atlīdzību piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās Latgales vēlēšanu apgabalā, balsojot par politiskās partijas deputātu kandidātu sarakstu un par vienu konkrētu deputātu, un balsošanas gaitā vēlēšanu zīmē ar "+" atzīmēt attiecīgo deputāta kandidātu, bet nosvītrot atlikušo kandidātu vārdus un uzvārdus.

Zaķa draugs, Viļānu novada deputāts un uzņēmējs Kozulis, savu vainu inkriminētajos noziegumos neatzina, bet otrs apsūdzētais Sakstagala puses iedzīvotājs Sačkovskis viņam izvirzītās apsūdzības atzina.

Jau ziņots, ka Drošības policija sākusi vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. Vairākas lietas jau ir nonākušas līdz tiesai, viena lieta ir izbeigta, bet vēl vairākās izmeklēšana turpinās.

Divās lietās par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās "Vienotības" deputāta amata kandidāta Zaķa labā jau ir stājušies spēkā spriedumi. Par minēto likumpārkāpumu Rēzeknes tiesa ir piespriedusi Viktoram un Aleksandram Balaboliniem attiecīgi 180 un 160 stundas piespiedu darba. Rēzeknes tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi 100 stundas piespiedu darba arī Jevgeņijam Brovčenko.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 34
  • Aina Poiša: "Sāpīgi redzēt: tu aizbrauc uz laukiem, un redzi - karš nav beidzies" 28
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9