Tā izskatījās postošajos plūdos Ogrē pērnā gada aprīlī.

Ogrē izveidots aizsargdambis, kas samazinās plūdu radīto skādi 1

Ziņas
2015. gada 2. decembrī 19:21
Šodien Ogrē atklāts rekonstruētais Ogres upes aizsargdambis, kas samazinās augstu plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētas teritorijā.

Ar Ogres upes aizsargdambja atjaunošanu būs iespējams nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku pastāvēšanu, kā arī vides aizsardzību. Projekta ieguvēji ir pašvaldība, pilsētas iedzīvotāji un komersanti, kurus ietekmējuši pirms tam bijušie plūdi un to radītās sekas, informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieks Oskars Vizbulis.

Ogres upes neapplūstoša aizsargdambja atjaunošana īstenota Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā, Ogres novada pašvaldībai īstenojot projektu "Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot Ogres upes neapplūstoša aizsargdambja rekonstrukciju".

Aizsargdambja atklāšanas pasākumā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs klāstīja, ka pirms pāris nedēļām ministrija apstiprināja Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plānu. Tajā iekļauta arī Ogres pilsētas piegulošo teritoriju aizsardzībai nepieciešamo pasākumu izstrāde un īstenošana. Plānā iekļauta indikatīvā summa aptuveni 4,2 miljonu eiro apmērā dambja būvniecībai pie Ogres iztekas Daugavā, lai nodalītu Daugavas un Ogres upes straumes, jaunā dambja turpinājuma būvniecībai un Ogres upes gultnes tīrīšanai.

Īstenotais projekts Ogrē ir pirmais apstiprinātais projekts ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā, par kuru 2015.gada 28.jūlijā Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noslēdza vienošanos ar Eiropas Reģionālas attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 1,23 miljoni eiro, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums un 15% pašvaldības līdzfinansējums.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 36
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 54
  • Tikai 10 km no Ukrainas robežas izvietoti desmitiem krievu tanku 16