Piektdienas vakarā Latviju skars vētra, svētdien un pirmdien gaidāma nākamā 2

Ziņas
2015. gada 3. decembrī 09:30
Piektdien Latvijā pastiprināsies dienvidu vējš, vakarā gaidāma pat vētra, sestdien vējš nedaudz pierims, svētdien tas no jauna pieņemsies spēkā un pāraugs vētrā, prognozē "Global Forecast System".

Atšķirībā no 30.novembra, kad stiprs vējš skāra galvenokārt tikai Kurzemi, īpaši Ventspils apkaimi, tuvākajās dienās vējš plosīsies visā Latvijā. Piektdienas pēcpusdienā Kurzemē, pievakarē un naktī uz sestdienu arī pārējā valstī dienvidu vējš, kas pāries rietumu vējā, brāzmās pastiprināsies līdz 17-22 metriem sekundē, vietām Kurzemē un Vidzemē līdz 25 metriem sekundē, Ziemeļkurzemes piekrastē - līdz 29 metriem sekundē.

Līdzīga stipruma vējš Latviju pluinīs arī svētdien un pirmdien.

Vētras dēļ gaidāms augsts ūdens līmenis visā Latvijas piekrastē, jo īpaši Vidzemes piekrastē, tostarp Rīgā. Sagaidāms, ka applūdīs tradicionāli applūstošās vietas; nebūs lielu plūdu.

Nelieli vēji postījumi gaidāmi visā valsts teritorijā. Lai gan stiprākais vējš pūtīs piekrastē, vairāk vēja lauztu un izgāztu koku varētu būt no jūras tālākajos reģionos - Zemgalē, Vidzemē un Latgalē, - kur liels vējš ir reta parādība.

Saglabāsies silts laiks, gaisa temperatūra brīžiem tuvosies +10 grādu atzīmei. Palaikam nedaudz līs, vairāk nokrišņu būs Kurzemes un Vidzemes rietumu daļā.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Labākie jaunie restorāni Latvijā. TOPS 17
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 22