Saistībā ar vētru glābēji līdz šim saņēmuši 21 izsaukumu; galvenokārt lūzuši koki

Ziņas
2015. gada 4. decembrī 22:55
Saistībā ar spēcīgo vēju valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz piektdienas vakaram saņēmis 21 izsaukumu, kas galvenokārt bijuši saistīti ar nolūzušiem kokiem, pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Lielākā daļa izsaukumu tikuši reģistrēti Rīgas reģionā.

Rīgā, Pētersalas ielā no kādas neapsaimniekotas ēkas jumta ticis norauts skārda gabals 20 kvadrātmetru platībā, savukārt Ģertrūdes ielā kādai ēkai stiprais vējš sabojājis skursteni, kura atsevišķi ķieģeļi nokrituši uz ielas, bet Kronvalda ielā pie kāda nama ticis bojāts reklāmas stends. Tāpat Lienes ielā dzīvojamai ēkai ticis no jumta norauts skārda gabals.

Vairākkārt ugunsdzēsēji devušies no ceļiem un ielām novākt nolūzušus vai aizlūzušus kokus.

Pagaidām nav ziņu par cietušiem cilvēkiem.

Vēstīts, ka piektdien Latvijā pakāpeniski pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, vislielāko spēku tas sasniegs vakarā un naktī uz sestdienu, kad gaidāma pat vētra, brīdina sinoptiķi.

Kurzemē lielākais vēja ātrums būs vakarā un nakts sākumā, kad dienvidrietumu, tad rietumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 19-24 metriem sekundē (m/s), piekrastē - līdz 25-29 m/s. Stiprākais vējš gaidāms Ziemeļkurzemes piekrastē.

Valsts lielākajā daļā vējš visspēcīgāk pūtīs naktī uz sestdienu, kad dienvidrietumu vējš pāries rietumu vējā un brāzmās pastiprināsies līdz 17-21 m/s, Ziemeļvidzemē līdz 22-25 m/s.

Stiprs vējš gaidāms jau piektdienas pēcpusdienā un vakarā, kad dienvidu, dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 16-21 m/s, pretvēja krastā 22-25 m/s.

Augstākais ūdens līmenis atklātas jūras piekrastē gaidāms vakarā, Rīgas līcī - naktī uz sestdienu. Iespējama zemāko vietu applūšana, nav gaidāmi lieli plūdi.

Arī vēja postījumi nav gaidāmi lieli, koki vairāk lūzīs naktī Vidzemē.

Vietām nedaudz uzlīs, piektdienas vakarā visu Latviju no rietumiem šķērsos lietus mākoņi. Gaisa temperatūra dienā būs +5..+9 grādi.

Rīgā piektdienas pēcpusdienā dienvidu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 18 m/s, naktī uz sestdienu iespējamas nedaudz stiprākas rietumu vēja brāzmas, īpaši pilsētas ziemeļos. Piektdienas vakarā gaidāms lietus, gaisa temperatūra daudz nemainīsies. Naktī uz sestdienu ūdens līmenis pakāpsies vismaz 120 centimetru virs normas, kas var izraisīt zemāko vietu applūšanu, bet neveidosies ārkārtas situācija.

Spēcīgs ciklons no Skandināvijas dienvidiem piektdien pārvietosies uz Somiju, sev līdzi nesot vētru. Atmosfēras spiediens no rīta Latvijā 764-767 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, gaidāma tā strauja pazemināšanās.

BNS
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 15
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 65
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 4