Kādreizējais Padomju Savienības komunistiskās partijas biedrs Alfrēds Rubiks, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika notiesāts ar cietumsodu par darbībām, kas vērstas uz valsts varas gāšanu, LSP vadīja kopš 1999.gada.

Biedrs Rubiks dod vietu jaunajiem un atkāpjas no partijas vadītāja amata 77

Ziņas
2015. gada 5. decembrī 20:46
Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) ilggadējais vadītājs Alfrēds Rubiks šodien LSP kongresā iesniedza atlūgumu no partijas priekšsēdētāja amata un viņa pilnvaras beigsies šodien, apliecināja pats politiķis.

Rubiks no amata atkāpies saistībā ar 80 gadu sliekšņa sasniegšanu un veselības jautājumu dēļ. Viņš norādīja, ka nevarētu turpmāk strādāt pilnu slodzi un ka vieta ir jādod jaunai maiņai. Kongresā par politiķa atkāpšanos notika diskusijas, jo ne visi bija gatavi atbalstīt viņa atlūguma pieņemšanu. Tomēr pēc diskusijām tas tika atbalstīts.

Kādreizējais Padomju Savienības komunistiskās partijas biedrs, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika notiesāts ar cietumsodu par darbībām, kas vērstas uz valsts varas gāšanu, LSP vadīja kopš 1999.gada.

Tagad no 6.decembra partijas priekšsēdētāja pienākumus pildīs LSP priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vladimirs Frolovs. Savukārt jaunu LSP vadītāju plānots vēlēt tikai pēc gada.

LSP kongresā šodien tika apstiprinātas partijas programmas tēzes, kuras vēl gadu būs jāapspriež partijas nodaļās.

Kā ziņots, šodien notikušā LSP kongresa mērķis bija iepazīties ar partijas valdes atskaites ziņojumu un pieņemt rezolūcijas par dažādām aktuālām politiskām un sociāli ekonomiskām problēmām. Sanāksmē izskanēja arī ziņojums par partijas programmas jaunās redakcijas projektu.

Jau vēstīts, ka 7.novembrī partija Rīgā organizēja mītiņu, kurā aktualizēja jautājumus par problēmām sociālajā jomā Latvijā, tostarp par bezdarbu, masveida darbaspēka emigrāciju, maternitātes un bērnu sociālās aizsardzības problēmām, par medicīnas pakalpojumu nepieejamību un par niecīgām pensijām.

LETA/ Foto: Ieva Čīka/ LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 42
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 22
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 46