Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs: "Es pilnīgi noteikti nedomāju, ka esmu tā kandidatūra, kas būtu jāapspriež. Man ir pietiekami daudz darāmā arī šajā lauciņā."

Edgars Rinkēvičs negrasās būt Ministru prezidenta amata kandidāts 30

Politika
2015. gada 7. decembrī 12:16 2015. gada 7. decembrī 12:16
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) negrasās būt Ministra prezidenta amata kandidāts, apliecināja viņa preses padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Rinkēvičs jau iepriekš sarunā atzina, viņa kandidatūra Ministru prezidenta amatam nebūtu jāapspriež, jo viņam ir pietiekami daudz darāmā arī ārpolitikas jomā.

"Es pilnīgi noteikti nedomāju, ka esmu tā kandidatūra, kas būtu jāapspriež. Man ir pietiekami daudz darāmā arī šajā lauciņā," viņš sacīja, piebilstot, ka partijai "Vienotība" ir pietiekami daudz labu iespējamo kandidātu, ja notiks valdības plānošanas process.

Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni šodien paziņoja par valdības demisiju.

Iepriekš Straujuma atzinusi, ka pēc sevis premjera krēslā vēlētos redzēt iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) vai ārlietu ministru Rinkēviču.

Kā ziņots, pēdējā laikā politikas kuluāros aktīvi tika runāts par iespējamo valdības nomaiņu. Šīs runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju.

Iepriekš amatpersonas bija izvairīgas komentāros par iespējamo valdības nomaiņu. "Visām valdībām reiz pienāk beigas, un tad, kad tās pienāks, es jūs visus informēšu," iepriekš sacīja premjerministre.

Arī sestdien notikušais partijas "Vienotība" kongress noslēdzās mierīgā gaisotnē, lai gan iepriekš tika izteikts, ka Straujuma par atkāpšanos no amata varētu paziņot kongresā.

Straujuma valdības vadītājas amatā stājās 2014.gada 22.janvārī, aizstājot toreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), kurš atkāpās pēc Zolitūdes traģēdijas. Viņa bija pirmā sieviete, kas Latvijā ieņēma šo amatu. Lai gan Straujuma sākotnēji paziņoja, ka nekandidēs uz premjerministra amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās, savas domas viņa mainīja un pērn rudenī atkārtoti tika nominēta un apstiprināta šim amatam.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 97
Lidojums ar vintedža piesitienu: tā izskatās vienā no interesantākajiem Rīgas dzīvokļiem 6
Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Skatīt visus komentārus