Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Cēsu stadionu plānots rekonstruēt divu gadu laikā 8

Novadu ziņas
2015. gada 8. decembrī 18:37 2015. gada 8. decembrī 18:37
Nākamo divu gadu laikā, no 2016.gada līdz 2017.gadam, Cēsis iegūs jaunu, modernu, labiekārtotu un daudzfunkcionālu stadionu, kas piemērots vairākām sporta disciplīnām – vieglatlētikai, futbolam, pludmales un klasiskajam volejbolam, basketbolam, tenisam, badmintonam, florbolam un hokejam.

Projekta īstenošanai divu gadu laikā valsts piešķirs 1,5 miljonus eiro, kā arī tiks piesaistīts pašvaldības līdzfinansējums.

Stadiona rekonstrukcija tiks veikta tā, lai tas atbilstu starptautiskajām vieglatlētikas stadiona prasībām. Tajā būs seši skriešanas celiņi pa esošo 400 metru apli, kā arī astoņi celiņi 100 metru taisnē. Celiņu segums būs veidots no gumijas granulu sistēmas.

Futbola laukuma segums arī būs sintētisks un atbilstošs UEFA standartiem. To piešķirs Latvijas Futbola federācija. Futbolu varēs vērot atvērtās tribīnēs, kur pietiks vietas ap 300 cilvēkiem un kas tiks izbūvētas uzbērumā pie privātīpašumā esošajām dzirnavām.

Stadionu papildinās arī citu vieglatlētikas disciplīnu sektori ar iespējām veikt augstlēkšanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas un lodes grūšanas disciplīnas.

Taču, ņemot vērā dažādu sporta viedu popularitāti cēsnieku vidū, stadionā būs arī atsevišķs īpaši izbūvēts sektors pludmales volejbolam ar paaugstinātu žogu, ko veidos četri laukumi, no kuriem trīs paredzēti treniņiem, bet viens būs izmantojams sacensībām, pie kura tiks izvietotas arī mobilās tribīnes.

Tāpat sporta piedāvājuma klāstu papildinās divi universālie laukumi ar gumijas granulu segumu, uz kura būs marķējumi, lai uz tiem varētu spēlēt gan basketbolu, gan klasisko volejbolu, gan badmintonu un tenisu. Viens no tiem paredzēts treniņiem, bet viens – sacensībām. Tam blakus būs mobilās tribīnes. Laukumi būs aprīkoti ar visu nepieciešamo – groziem, tīkliem u.c. aprīkojumu, kas būs mobils un noņemams.

Vienlaikus stadionā būs specializēts sintētiskā seguma laukums ar apmalēm, ko vasaras sezonā būs iespējams izmantot florbola, bet ziemā – hokeja – spēlēšanai, uzlejot uz tā ledu.

Cēsu novada Būvvaldes arhitekts Jānis Zlaugotnis uzsver, ka Cēsu stadions kalpos ne tikai sportistiem, bet visiem cēsniekiem un pilsētas viesiem – bērniem, jauniešiem, ģimenēm un senioriem. Bērnu vajadzībām stadionā izbūvēs aktīvās attīstības rotaļu laukumu. Tāpat ikvienam aktīvam cēsniekam būs pieejams āra treniņu laukums ar izturīgiem, vandāļu drošiem trenažieriem. Starp tiem būs trenažieri dažādu muskuļu grupu attīstīšanai un sirdsdarbības nostiprināšanai – spiešanai no krūtīm, spiešanai ar kājām, steperis, roku trenažieris, gurnu trenažieris, līdztekas, pievilkšanās stieņi u.c.

Lai nodrošinātu tehniskās vajadzības – sportistiem, treneriem, tiesnešiem, mediķiem, apmeklētājiem, kā arī noliktavas funkcijai – tiks celtas divas būves. Viena atradīsies kādreizējo tribīņu vietā, bet otra – pie florbola/hokeja laukuma.

Ar privāto īpašnieku, kura zemes gabals robežojas ar stadiona teritoriju, uz kura atrodas pamestās dzirnavas, panākta vienošanās par vienotu ārējā žoga uzstādīšanu apkārt visai teritorijai. Kopumā stadiona teritorija būs brīvi pieejama pa dienu un vakaros, taču slēgta naktīs. Tāpat apmeklētāju drošībai stadionā tiks izveidotas videonovērošanas iekārtas, kā arī teritorijas un sporta laukumu ārējais apgaismojums.

Stadiona teritorijā tiks ierīkotas jaunas pazemes inženierkomunikācijas – drenāžas sistēma futbola laukumam, sadzīves un lietus kanalizācijas, ūdensvads, elektroapgādes un sakaru kanalizācijas.

Auto satiksmei pie stadiona tiks izveidota jauna iebrauktuve no Valmieras ielas, likvidējot pašreizējo stadiona iebrauktuvi gar degvielas uzpildes staciju. Tas novērsīs iespējamus draudus satiksmes drošībai, ko radītu viena iebrauktuve uz diviem apmeklētiem objektiem. Jaunās iebrauktuves galā tiks izveidota stāvvieta 23 automašīnām, taču lielāko stadiona apmeklētāju auto plūsmu plānots novietot nupat labiekārtotajā Smilšu laukumā.

Gājēju ērtībai un drošībai esošā gājēju pāreja uz Valmieras ielas pie stadiona tiks pārcelta tālāk uz centra pusi, tuvāk centrālajai stadiona ieejai. Pašreizējās pārejas vietā uz Valmieras ielas tiks izveidota apstāšanās vieta diviem autobusiem – sportistiem un līdzjutējiem.

Stadionā tiks saglabātas vēsturiskās gājēju ieejas – centrālā un Uzvaras bulvāra – ko papildinās jaunizveidotas gājēju ieejas no Jāņa Poruka un Valmieras ielu krustojuma puses un no Noliktavas ielas puses.

Regīna Zomemere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 3
Rīdzinieks Deniss nopircis dzīvokli, kas trīc no trolejbusiem. Neko darīt īsti nevar 11
Bērniem NAV jāpiesaka mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 4
Skatīt visus komentārus