7 Foto
Stacijas pulkstenim kādu laiku nebūs uzraksta "Rīga" - burti noņemti uzpucēšanai.

Stacijas pulkstenis paliek bez uzraksta "Rīga". FOTO 12

Ziņas
2015. gada 10. decembrī 16:25
Vienu no Rīgas simboliem - lielo pulksteni pie Rīgas Centrālās stacijas - kādu laiku nerotās uzraksts "Rīga", sacīja tirdzniecības centra "Origo" pārstāvji.

Patlaban no pulksteņa tiek noņemts uzraksts, lai burtus atjaunotu. Burtu virsmas tīrīšana notiek vismaz reizi piecos gados vai arī biežāk - pēc nepieciešamības, kad burti izskatās netīri. Plānots, ka darbi tiks veikti iespējami ātri un jau pirms Ziemassvētkiem uzraksts atgriezīsies ierastajā vietā.

Kā liecina informācija "live.riga" mājaslapā, Stacijas pulkstenis, agrākais ūdenstornis, savā vietā atrodas vairāk nekā 40 gadus. Pulkstenis slejas 43 metru augstumā, kopā ar burtiem "Rīga" tas sasniedz 46 metrus, diametrs ir 4,2 metri. Tajā vairākos stāvos izvietota kafejnīca, no kuras paveras skats uz Rīgas centru.

Stacijas torņa pulkstenis, kas savulaik vienlaicīgi kalpoja arī kā ūdenstornis, lai nodrošinātu pietiekamu spiedienu stacijas ūdensapgādes sistēmā, tika atklāts 1965.gadā. Sākotnēji laikrādis bija ar ciparnīcu un rādītājiem, ko vēlāk nomainīja pret elektronisko tablo. Tā autori bija Sanktpēterburgas (tolaik - Ļeņingradas) projektu institūta "Lengiprotrans" arhitekti.

Stacijas pulksteņa apgaismojuma spuldzītes tiek nomainītas reizi divos gados, kad ciparnīcā atjauno 658 spuldzītes. Pašreizējais pulkstenis ir izgatavots vienā no pasaules vadošajām pulksteņu rūpnīcām - vācu kompānijā "Perrot", pareiza laika signālu tas saņem no Vācijas pilsētas Frankfurtes.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 48
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 18
  • Policija atradusi deviņus gadus veco Artūru, kurš vakarā nepārnāca mājās 6