Ziemassvētku tirdziņš Tveras laukumā darbosies katru dienu no plkst.10 līdz 21 no 18.decembra līdz 10.janvārim.

Rīga piedalīsies starptautiskā Ziemassvētku tirdziņu festivālā Maskavā 6

Runā Rīga
2015. gada 10. decembrī 17:35 2015. gada 10. decembrī 17:35
No 18.decembra līdz 10. janvārim Maskavā notiks starptautisks Ziemassvētku tirdziņu festivāls „Ceļojums Ziemassvētkos”, kurā jau trešo gadu pēc kārtas piedalīsies Rīgas pašvaldība.

18.decembrī plkst.19 nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” (RTAB) valdes loceklis Maksims Tolstojs kopā Rīgas domes delegāciju un Maskavas valdības pārstāvjiem piedalīsies festivāla atklāšanas ceremonijā Tveras laukumā.

Šogad „Rīgas namiņš”, kurš tapis sadarbībā ar RTAB un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, piedāvās maskaviešiem jau iecienītākās tradicionālās Ziemassvētku preces un meistarklases.

Brīvdienās no plkst.12 līdz 20 bezmaksas meistarklasēs „Rīgas namiņā” Rīgas profesionālo mākslinieku vadībā bērni un pieaugušie iemācīsies apgleznot porcelāna rotājumus un māla svilpītes-svilpavniekus, radīt košas un latviskas piespraudes no krāsaina filca, pērlītēm un dzīpariem, no niedrēm un krāsainām dzijām pīt tradicionālās latviešu puzuru saulītes, kuras varēs iekārt eglītē, bet no Rīgas jūras līcī vāktiem dabas materiāliem būs iespēja izgatavot Rīgas foto rāmīšus.

20.decembrī plkst.14 norisināsies meistarklases bērniem no Latvijas vēstniecības Krievijā svētdienas skolas.

Rīgu ar kultūras programmu Ziemassvētku gadatirgū Maskavā pārstāvēs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras un atpūtas centra „Imanta” bērnu un jauniešu teātris „Horizonts”. Brīvdienās vairākas reizes dienā teātris iepriecinās festivāla apmeklētājus ar Ziemassvētku muzikālās pasakas uzvedumu. Teātris „Horizonts” dibināts 1993.gadā. Savā darbības laikā tas sevi pieteicis kā perspektīvu, profesionālu kolektīvu, kurš no sākotnējā bērnu dramatiskā ansambļa, profesionāļu Violetas un Vladimira Boļševu vadīts, ir izveidojies par vienu no Latvijas labākajiem bērnu teātriem.

Tāpat „Rīgas namiņā” Tveras laukumā visi interesenti uzzinās par Ziemassvētku svinēšanas un egles rotāšanas tradīcijām Latvijā, ka arī varēs izvēlēties dāvanas no Latvijas kompāniju un amatu meistaru produkcijas, tajā skaitā keramikas traukus no „Vaidavas Keramika”, karameles „Saldais Dzintars”, ar rokām darinātas ziepes „PINS”, koka rotaļlietas „Koka Varde”, sveces „Ily Eco” un „Romantic Candle”, adītus vilnas izstrādājumus no „LIVE RIGA” un „Knitwear”, mākslinieces Martas Ģibietes darinātās rotas un dekora priekšmetus no stikla un vēl daudzus citus produktus.

Ziemassvētku tirdziņš Tveras laukumā darbosies katru dienu no plkst.10 līdz 21 no 18.decembra līdz 10.janvārim.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 7
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 64
Narkomāne, prostitūta, lesbiete... Viena no jaunā raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." nomirst, to nesagaidot 12
Skatīt visus komentārus