Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Fragments ar nosaukumu "Majors un konfekte" stāsta par Lauras un viņas ģimenes ceļu vilcienā no Sibīrijas uz Latviju. Kupejā iekāpj kāds Majors, un viņa uzdotie jautājumi Laurai un vecākiem ceļu uz mājām pēkšņi padara ļoti apdraudētu.

Zālītes romāna "Pieci pirksti" fragments iekļauts prestižā antoloģijā "Best European Fiction 2016"

Kultūra
2015. gada 10. decembrī 18:06 2015. gada 10. decembrī 18:06
Dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes romāna "Pieci pirksti" fragments iekļauts prestižā antoloģijā "Best European Fiction 2016" ("Eiropas labākā daiļliteratūra 2016"), informēja apgāda "Mansards" pārstāvis Arvis Ostrovskis.

Kopš 2010.gada antoloģiju "Best European Fiction" ik gadu gaida lasītāji, kritiķi un izdevēji visā pasaulē, meklē jaunus vārdus laikā, kad pasaulē daiļliteratūras tulkojumi angļu valodā ievērojami samazinājušies. Antoloģijas veidotāji īpašu uzmanību pievērš reģioniem, kas parasti tiek ignorēti par labu lielvalstīm.

Šogad 29 darbu vidū Latviju pārstāv Zālītes romāna "Pieci pirksti" fragments "Majors un konfekte", ko angļu valodā tulkojusi Margita Gailītis.

"Best European Fiction" ik gadus apkopo Eiropas autoru stāstus un romānu fragmentus, kopš 2010.gada to izdod apgāds "Dalkey Archive Press", viens no lielākajiem angļu valodā tulkoto darbu izdevējiem, kas šogad izdevis 25 grāmatas, ASV izdevēju vidū atpaliekot vienīgi no "Amazon Crossing", vēstīja Ostrovskis.

Pateicoties šim izdevumam, daudzus Eiropā visvairāk atzītos autorus pirmo reizi var lasīt angļu valodā runājoša auditorija. Antoloģijas veidotāji uzsver, ka šis krājums ir kā logs, kas paver skatu uz daiļliteratūras ainu Eiropā un var atklāt nākamo Francu Kafku un Gistavu Flobēru.

Antoloģijas iepriekšējos izdevumos Latviju pārstāvējušas Inga Ābele, Gundega Repše, Nora Ikstena, Inga Žolude un Kristīne Ulberga.

Zālītes "Pieci pirksti" ir autobiogrāfiska bērnības atmiņu grāmata, kurā autore tēlo atgriešanos kopā ar ģimeni mājās no Sibīrijas 20.gadsimta 50.gadu otrajā pusē un dzīvi Latvijā 50.-60.gadu mijā. Grāmata pārliecinoši nostājas līdzās latviešu autobiogrāfiskās literatūras labākajiem piemēriem un iezīmē jaunu posmu mūsdienu latviešu rakstnieku prozā. Par šo grāmatu autore saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu, tā iekļauta televīzijas pārraides "Lielā lasīšana" sarakstā kā viena no latviešu iemīļotākajām simt grāmatām.

Fragments ar nosaukumu "Majors un konfekte" stāsta par Lauras un viņas ģimenes ceļu vilcienā no Sibīrijas uz Latviju. Kupejā iekāpj kāds Majors, un viņa uzdotie jautājumi Laurai un vecākiem ceļu uz mājām pēkšņi padara ļoti apdraudētu.

Apgāds "Dalkey Archive Press" Zālītes romānu "Pieci pirksti" pilnā apjomā angļu valodā iecerējis izdot 2016.gadā.

LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 33
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 127
Divi vīrieši Austrālijā 5 dienas, krokodilu ielenkti, pavada uz auto jumta 4
Pievienot komentāru