Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viens no "Mucenieku" vadītāja izraudzīšanās kritērijiem bijušas arī saimnieciskās zināšanas, kuras vajadzīgas, gatavojoties centra pārbūvei.

Par "Mucenieku" centra vadītāju iecelts Ropažu novada iedzīvotājs 16

Sabiedrība
2015. gada 14. decembrī 21:40 2015. gada 14. decembrī 21:40
Gatavojoties lielākam patvēruma meklētāju skaitam, reorganizēta atbraukušo izmitināšanai paredzētā centra "Mucenieki" pārvaldība un par tā vadītāju iecelts kāds Ropažu novada iedzīvotājs Pēteris Grūbe, pirmdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas".

Līdz ar šīm izmaiņām Ropažu novadā esošo centru vairs nepārrauga Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Patvēruma lietu nodaļa.

Grūbe vadītāja amatā iecelts no 1.decembra. Tā kā "Mucenieku" centra vadītājs nav amatpersona, viņš darbā pieņemts bez konkursa. Noprotams arī, ka interese vadīt patvēruma meklētāju centru nav bijusi ļoti augsta. Vadītāja alga pārbaudes laikā pirms nodokļu nomaksas būs 1000 eiro, bet pēc pārbaudes laika - 1100 eiro.

"Grūbes kungs ir šobrīd arī pats Ropažu novada iedzīvotājs, līdz ar to mēs ceram, ka arī Ropažu novada iedzīvotāju intereses varētu tikt sabalansētas un pārstāvētas arī ar valsts pienākumu patvēruma meklētāju izmitināšanas jomā. Pieredze ir projektu vadībā, ir arī profesionālais bakalaura grāds un arī Eiropas Savienības (ES) fondu piesaiste un darbs ar sabiedriskā labuma organizācijām," raidījumam skaidroja PMLP pārstāve Santa Jonāte.

Viens no "Mucenieku" vadītāja izraudzīšanās kritērijiem bijušas arī saimnieciskās zināšanas, kuras vajadzīgas, gatavojoties centra pārbūvei.

Kā ziņots, pirmdien divi Iekšlietu ministrijas pārstāvji devušies uz Grieķiju, kur sāks organizēt pirmo bēgļu pārvietošanu uz Latviju. Pirmie desmit pie mums meklēt patvērumu varētu jau janvārī.

 

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 64
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 5
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 1
Skatīt visus komentārus