Bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Zatlers: "Vējonim ir vēsturiska iespēja sapurināt šo pīļu dīķi" 42

Ziņas
2015. gada 16. decembrī 20:26
Valsts prezidentam Raimondam Vējonim patlaban ir vēsturiska iespēja sapurināt šo pīļu dīķi un uzlikt savus noteikumus, jo šobrīd viņam pieder vara, šādu viedokli intervijā "LNT Ziņām" pauda bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers, spriežot par jaunās valdības veidošanas procesu.

Viņš norādīja, ka tajā brīdī, kad valdība ir demisionējusi, visa vara valstī pieder Valsts prezidentam, un viņam tā ir jāpielieto atbildīgi. Pēc viņa vārdiem, Vējonim ir jābūt izlēmīgākam, sadarbojoties ar partijām.  

"Visprātīgākais ir piespiest šīs inertās politiskās partijas, kas nosauc trīs, četrus vai nenosauc nevienu - tas īstenībā nozīmē to pašu. Ja jums ir četri, tātad jums nav neviena. Jūs tikai spēlējaties ar tiem uzvārdiem, bet jums nav viens kandidāts, aiz kura jūs stāvat kā klints. Piespiest parijas nosaukt savus kandidātus, jo vienam kandidātam, kuram koalīcijas partneri saka: "nē, nē, nē, nē - mēs viņu neatbalstam," īstenībā nav vairākuma. Tātad principā šobrīd nav neviena kandidāta ar vairākumu," tā situāciju vērtēja Zatlers.

Kā ziņots, pēc pirmajām konsultācijām Vējonis partijas aicinājis ne vēlāk kā līdz gada beigām piedāvāt konkrētus premjera amata kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

Jau vēstīts, ka "Vienotība" premjera amatam izvirzīs partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Par Āboltiņas kandidatūru vēl būs nepieciešams valdes un frakcijas balsojums.

Esošās koalīcijas partneris NA vairākkārt kategoriski paziņojuši, ka nepiedalīsies koalīcijā, kuras premjera amata kandidāts būtu Āboltiņa. NA šādu vienbalsīgu lēmumu pieņēmuši partijas valdes un Saeimas frakcijas kopsēdē. Savukārt ZZS pavēstīja, ka nestrādās koalīcijā, kurā nebūs NA.

BNS / Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Cenas aptiekās pamatīgi atšķiras. Dagnijas kundze: “Un tieši dārgajām zālēm!” 13
  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 47
  • Radus nošāvušais Egidijs bijis "ļoti sliktā garastāvoklī un nikns" 17