Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dienas laikā, Jānim Vaišļam no operācijai nepieciešamās summas, savākti jau 44 tūkstoši eiro.

Vienā dienā Jānim Vaišļam savākti jau 44 tūkstoši eiro 112

Sabiedrība
2015. gada 19. decembrī 10:03 2015. gada 19. decembrī 10:03
(Ziņa papildināta 18:08) Ceļotāja un radošās personības Jāņa Vaišļas sirds transplantācijas operācijai dienas laikā ziedoti vairāk nekā 44 000 eiro, liecina informācija "Ziedot.lv" mājaslapā.

Turklāt saziedotā summa nemitīgi aug.

Vaišļa vietnē "Facebook" publicējis pateicību ziedotājiem. "Paldies mani Mīļie, Dārgie un Cienījamie! Jūsu rūpes un laba centieni manī rada divējādas sajūtas - pirmā dod spēku cīņai un uzvarai, bet otrā "pavelk uz bimbu"". Viņš norāda, ka šī palīdzība ir apliecinājums, ka cilvēku kopums nesastāv tikai no ierindas latviešiem, kuru mīļākais ēdiens ir latvietis. Viņa sirds pieņemot šīs labās domas, vārdus, darbus un noglabājot tos pa tiešo dvēselē, kur tie nepakļaušoties transplantācijai.

Šo pateicības ierakstu cilvēki aktīvi komentē, paužot Vaišļam atbalstu un viņu uzmundrinot.

Vaišļa sirgst ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam nepieciešama sirds transplantācija, norādīts "Ziedot.lv" mājaslapā.

Kā vēstīts, lai veiktu sirds transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro. Naudu iespējams ziedot, zvanot pa labdarības tālruni 90067009 vai "Ziedot.lv" mājaslapā, izmantojot internetbanku vai norēķinu karti.

Slimība Vaišļam atklāta pavisam nesen un tā strauji progresē. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro, norāda viņa draugi un tuvinieki.

"Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību," klāstīja Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Vaišļam ir 46 gadi. Jau kopš skolas gadiem viņš aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju "Selonija". 90.gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā "Zvaigznīšu brīdis". Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Vaišļas dalību - "Ceļojums uz Tukumu", "Kovačs" un "Sviests".

2001.gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu "Milda". Viņš bijis arī "Radio Skonto" ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu "Pirates of the Sea".

Kopš 2011.gada viņš darbojas ar jauniešu biedrību "Chaula.tv", kur kopā ar entuziastiem veido savu televīzijas kanālu.

Ziedot Jāņa Vaišļas atbalstam ir iespējams labdarības organizācijas Ziedot.lv mājaslapā tiešsaistē, veicot pārskaitījumu uz bankas kontu Swedbank LV95HABA0551006150241 (ar norādi Jānim Vaišļam), kā arī zvanot pa tālruni 90067009 un ar katru zvanu ziedojot 1,42 eiro.

 

Paldies mani Mīļie, Dārgie un Cienījamie!Jūsu rūpes un laba centieni manī rada divejādas sajūtas- pirmā dod spēku cīņ...

Posted by

Janis Vaisla

on 

Friday, 18 December 2015

LETA / BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 27
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 5
Skatīt visus komentārus