Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kamēr par Sandi Stabiņu informācijas tikpat kā nav, zināma ir viņa māte Ārija, kura pēc kukuļošanas skandāla vienkārši pazuda.

Lidostas drošības dienestu vadīs starptautiskā meklēšanā esošās Ārijas Stabiņas dēls 58

Sabiedrība
2015. gada 20. decembrī 22:44 2015. gada 20. decembrī 22:44
Lidostā "Rīga" no rītdienas būs jauns drošības dienesta priekšnieks Sandis Stabiņš, kurš figurē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) materiālos par korupciju Rīgas pašvaldībā, ziņo TV3 raidījuma "Nekā personīga".

Stabiņš esot piedalījies konkursā. Lidostas "Rīga" galvenā drošībnieka amats pēc Raimonda Lazdiņa aiziešanas ilgu laiku bija vakants. Pienākumus pildīja Lazdiņa bijušie vietnieki.

Lidostas drošības dienests organizē pasažieru pārbaudes, pēta, vai lidostas apmeklētāju vidū nav aizdomīgas personas, apsargā lidostas perimetru, kontrolē lidostas darbiniekus. Bijušais drošības dienesta vadītājs Lazdiņš drošības jautājumu bija tvēris plaši un izveidojis speciālu nodaļu, kas izseko pasažierus. Viņš bija arī iedarbinājis elektronisku sistēmu, kas pārtver lidostā un tās apkaimē esošu personu saziņu. Šīs iekārtas darbināšanas dēļ viņam vajadzēja darbu lidostā pamest, vēsta raidījums.

Lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš norāda, ka Stabiņš piecus gadus strādājis "Latvijas Gaisa satiksmes" drošības dienesta vadībā. Un šī pieredze esot ļoti nozīmīga, turklāt profesionālās īpašības, kas viņam piemītot, tiešām būšot noderīgas arī Rīgas lidostā, uzskata Liepiņš.

Stabiņš esot izgājis specdienestu pārbaudi, kas apliecinājusi, ka viņš ir uzticams kadrs, kas atbilst likumam par valsts noslēpumu. Viņam ir izsniegta speciālā atļauja darbam ar valsts noslēpuma objektiem.

Kā vēsta raidījums, par Sandi Stabiņu nekas daudz zināms nav. Viņš strādājis "Latvijas Gaisa satiksmē" par drošības dienesta vadītāju un viņam ir savs mednieku klubs.

Daudz zināmāka par Sandi ir viņa māte - starptautiskā meklēšanā izsludinātā Ārija Stabiņa. KNAB Stabiņu aizturēja 2012.gada septembrī par sistemātisku kukuļņemšanu. Ilggadējā Dzīvokļu pārvaldes priekšniece bija izveidojusi maiņas shēmu, kas ļāva interesentiem par samaksu iegūt beztermiņa īres tiesības pašvaldības dzīvokļos. Šobrīd vairāki kukuļdevēji jau notiesāti, bet lietas materiāli liecina, ka Stabiņa shēmās iesaistījusi arī radus.

"Nekā personīga" rīcībā esošās ziņas liecina, ka Sanda Stabiņa vārds esot lasāms lietas materiālos KNAB. Viņš bijis iesaistīts kādā epizodē. Kādā tieši, izmeklētāji neatklāj.

Stabiņai, bēguļojot, bija izdevies arī uzrakstīt iesniegumu par pensijas piešķiršanu. Iespējams, ka iesniegumu noorganizējis dēls Sandis. Ja tas tā ir, esot grūti iedomāties, ka viņš nezinātu, kur atrodas Ārija Stabiņa, norāda raidījums. Prokurors Arvis Miglāns raidījumam skaidrojis, ka Krimināllikumā ir tiesību norma, kas Sandim Stabiņam atļauj nesniegt liecību, pat ja viņš zinātu, kur atrodas viņa māte.

Kā ziņots, KNAB 2012.gada septembrī paziņoja, ka ir sākts kriminālprocess saistībā ar iespējamu Rīgas domes amatpersonu kukuļošanu. Šajā kriminālprocesā tika aizturētas vairākas personas, tostarp Stabiņa un divi pārvaldes darbinieki.

Pēc prokuratūras lēmuma par saukšanu pie kriminālatbildības Stabiņa pazuda. Tiesībsargājošās iestādes viņu izsludinājušas starptautiskajā meklēšanā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Prātam neaptverami: piedzēries pusaudzis Rīgas skolā iekausta policistu 58
Skatīt visus komentārus