Jelgavā piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, tomēr tie ir nekvaliatīvi dzīvokļi pilsētas nomalē.

Jelgavas dzīvokļu tirgus piedāvājumā pārsvarā ir slikti mitekļi pilsētas nomalē 14

Ziņas
2015. gada 25. decembrī 20:47
Jelgavā trešajā ceturksnī mājokļu tirgus aktivitāte saglabājās nemainīga. Joprojām piedāvājums pārsniedz pieprasījumu, taču piedāvājumā pārsvarā ir nekvalitatīvi dzīvokļi pilsētas nomalē, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Savukārt pieprasījumā dominē divu istabu dzīvokļi par cenu līdz 20 000 eiro.

Pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos ir zema, piedāvājumā ir dzīvokļi par cenu no 700 līdz 850 eiro par kvadrātmetru. Dzīvokļiem centrā vidējā prasītā cena ir 600 eiro par kvadrātmetru.

2015.gada septembrī vidējā sērijveida dzīvokļa kvadrātmetra cena Jelgavā sasniedza 353 eiro, kas ir neliels pieaugums attiecībā pret iepriekšējo periodu, norāda "Latio".

Darījumu skaits ar savrupmājām pēdējā ceturkšņa laikā Jelgavā ir pieaudzis. Interese ir par kvalitatīvām, pēdējo piecu līdz septiņu gadu laikā būvētām mājām.

Arī pieprasījums pēc savrupmājām Jelgavā ir visai zems un nav būtiski mainījies, lielākā interese ir par nelielām mājām ar platību līdz 150 kvadrātmetriem. Pircēji interesējas gan par jaunajām, gan arī vecajām mājām. Vairums darījumu notiek ar mājām par cenu līdz 50 000 eiro.

Pircēju interese par privātās apbūves zemi ir zema, izvēli nosaka atrašanās vieta un pieejamās komunikācijas. Vidējā cena ir robežās no trīs līdz 12 eiro par kvadrātmetru.

Par lauksaimniecības zemēm interese ir liela, taču piedāvājums ir zems. Par viensētām interese galvenokārt ir pagastu centros un pilsētu tuvumā.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 61
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 47
  • Lietuvietis Ēvalds izkrāpj 100 miljonus ASV dolāru, savās shēmās izmantojot arī Latviju 2