Izstādē foto formātā kā dokumentālas liecības apkopoti visi fonda "Mākslai vajag telpu" šogad realizētie pasākumi, tapušie mākslas darbi un to autori.

Stacijas laukumā atklāj brīvdabas lielformāta fotoizstādi "#Džemma90". FOTO 1

Kultūra
2015. gada 29. decembrī 16:04 2015. gada 29. decembrī 16:04
Šodien Rīgā, Stacijas laukumā, pie tirdzniecības centra "Origo", atklāta fonda "Mākslai vajag telpu" veidota brīvdabas fotoizstāde "#Džemma90", informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Ksenija Mirošņika.

Brīvdabas fotoizstāde "#Džemma90" būs noslēdzošais pasākums izcilās latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes 90.jubilejas gadā.

Izstādē foto formātā kā dokumentālas liecības apkopoti visi fonda "Mākslai vajag telpu" šogad realizētie pasākumi, tapušie mākslas darbi un to autori.

Izstādes atklāšanā piedalījās Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone, fonda "Mākslai vajag telpu" vadītāja Katrīna Leiškalne, izstādes foto darbu autore Katrīna Ģelze, tirdzniecības centra "Origo" vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis, kā arī septiņi latviešu jaunās un vidējās paaudzes mākslinieki - Paula Zariņa, Kristians Brekte, Indriķis Ģelzis, Arnis Balčus, Raitis Hrolovičs, Krista Dzudzilo un Darja Meļņikova.

Šie septiņi latviešu jaunās un vidējās paaudzes mākslinieki bija tie, kuri vasaras garumā centās atklāt veidus, kādos uztverama lokālās mākslas ainā nozīmīgāko personību un viņu darbu ietekme un dzīvotspēja cauri paaudzēm.

Fonda "Mākslai vajag telpu" mērķis ir panākt Pēckara un mūsdienu mākslas muzeja uzcelšanu Rīgā. Šī muzeja pamatfunkcija būtu veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti, valsts konkurētspējas, nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību, kā arī integrētas kultūras telpas izveidošanu Rīgā kā Baltijas kultūras galvaspilsētā.


LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģis parādījis, kādos īpaši patriotiskos apavos šovasar spēlēs Latvijas izlasē 14
Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 27
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 11
Pievienot komentāru