Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dzimšanas dienas kārums Ilzītei tiks gatavots no dažādiem lāčiem veselīgiem produktiem – laša, riekstiem, medus, biezpiena un citiem.

Ar īpašu torti svinēs Līgatnes dabas taku lācenes Ilzītes 15.dzimšanas dienu 6

Novadu ziņas
2016. gada 6. janvārī 08:25 2016. gada 6. janvārī 08:25
Pirmdien, 2016.gada 11.janvārī Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekotajās Līgatnes dabas takās tiks atzīmēta lācenes Ilzītes 15.dzimšanas diena, pavēstīja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Pasākumā tiks gaidīti gan Līgatnes dabas taku un tur mītošo dzīvnieku atbalstītāji, gan ikviens, kuram interesē dabas daudzveidība Latvijā. Apmeklētāji aicināti pulcēties plkst. 14:00 Līgatnes dabas taku teritorijā esošajā dabas izglītības centrā “Pauguri”, lai dotos kopīgi sveikt lāceni ar īpašo torti, kas gatavota no dažādiem lāčiem veselīgiem produktiem – laša, riekstiem, medus, biezpiena un citiem.

Tradicionāli šo sveicienu radīs un pasniegs lācenes „audžumamma”, Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola.

Pēc lācenes sveikšanas pasākuma dalībniekiem būs iespēja doties tematiskā pārgājienā, iepazīstot Līgatnes dabas takas un to iemītniekus, kā arī pēdējā laikā veiktos uzlabojumus infrastruktūrā.

Līgatnes dabas takas ir Latvijā unikāls un nozīmīgs vides izglītības objekts, kas izveidots, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar mūsu valstī mītošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību. Aizvadītajā gadā Līgatnes dabas takas atzīmēja 40.pastāvēšanas gadadienu.

Ilzīte ir vienīgais zināmais lācis, kuru kopš dzimšanas ir audzinājis cilvēks.

Savukārt lācene Ilzīte ir viena no atpazīstamākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, jo ir vienīgais zināmais lācis, kuru kopš dzimšanas ir audzinājis cilvēks. Lācene Ilzīte filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Lācenes dzimšanas diena ik gadu tiek atzīmēta vienā un tajā pašā datumā un kļuvusi par sirsnīgu satikšanās pasākumu Līgatnes dabas taku kolektīvam, atbalstītājiem un dzīvnieku draugiem.

BNS/ Foto: Dabas aizsardzības pārvalde


Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 120
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 8
Skatīt visus komentārus