Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ogres tehnikumā apgūst 16 profesionālās izglītības programmas - tautsaimniecībai nozīmīgās mežsaimniecības, mežtehnikas, kokapstrādes, būvdarbu, kā arī elektronikas, maiznieku, viesnīcu pakalpojumu, dizaina un citas. Šajā mācību gadā skolā mācās 988 audzēkņi.

Atklāts par 12,6 miljoniem eiro rekonstruētais Ogres tehnikums. FOTO 6

Novadu ziņas
2016. gada 6. janvārī 19:55 2016. gada 6. janvārī 19:55
Šodien pēc rekonstrukcijas, kurā ieguldīti 12,63 miljoni eiro, atklātas atjaunotās Ogres tehnikuma mācību telpas, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Projekta kopējais finansējuma apmērs ir 12 632 827 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 10,7 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums - 1,8 miljoni eiro. Projekta pasūtītājs ir Izglītības un zinātnes ministrija. Tehnikuma rekonstrukciju veica SIA "Skonto būve". Būvdarbu līguma kopējā summa ir astoņi miljoni eiro.

"Šis bija labi un profesionāli organizēts projekts no pasūtītāja puses, rādot veiksmīgu piemēru tam, kā atbildīgi tiek apgūts Eiropas Savienības fondu finansējums. Mums visiem ir liels gandarījums par padarīto un sasniegto rezultātu," saka "Skonto būve" valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Tehnikums, kurā apgūst prioritārās mežtehnikas un mežsaimniecības profesijas, pēc pārbūves kļuvis par mūsdienīgu, darba devēju prasībām atbilstošu mācību centru.

Rekonstrukcijas gaitā tika pārbūvēta tehnikuma mācību ēka, modernizēta bibliotēka, iegādātas un uzstādītas IKT sistēmas, no jauna uzbūvēts angārs praktisko darbu apguvei mežsaimniecības, kokapstrādes un būvdarbu mācību programmās.

Ogres tehnikumā apgūst 16 profesionālās izglītības programmas - tautsaimniecībai nozīmīgās mežsaimniecības, mežtehnikas, kokapstrādes, būvdarbu, kā arī elektronikas, maiznieku, viesnīcu pakalpojumu, dizaina un citas. Šajā mācību gadā skolā mācās 988 audzēkņi.

Ogres tehnikums ir bijis viens no pirmajiem mācību centriem, kas, iesaistot darba devējus, sāka darba vidē balstītu mācību programmu izstrādi. Kā norāda IZM, tehnikumam jau vēsturiski izveidojusies cieša sadarbība ar mežistrādes un kokrūpniecības nozares asociācijām - Kokrūpniecības federāciju un Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociāciju. Tas ļāvis uzstādīt modernākās, mūsdienīgākās mācību iekārtas un izveidot labākās programmas speciālistu mācīšanā atbilstoši nozares prasībām.

Tehnikums Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta īstenošanu sāka 2014.gada janvārī. Ogres tehnikuma infrastruktūras sakārtošanu ir plānots turpināt arī Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā. Investīcijas paredzētas sporta un pasākuma zāles, kā arī dienesta viesnīcas sakārtošanai.

Profesionālās izglītības kompetences centrs (PIKC) Ogres tehnikums savu tagadējo statusu un nosaukumu ieguva 2013.gada 1.septembrī. Pirms tam skola bija pazīstama kā Ogres Valsts tehnikums. To izveidoja 2011.gadā, apvienojot trīs Ogres profesionālās izglītības iestādes - Ogres Amatniecības vidusskolu, Ogres Meža tehnikumu un Ogres Profesionālo vidusskolu.


LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 26
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skatīt visus komentārus