Straujuma: "Es nevienu uzvārdu nesaukšu. Prezidents nosauks uzvārdu, tad runāsim."

Straujuma atklāj, kad Vējonis varētu nosaukt premjera amata kandidātu 21

Politika
2016. gada 7. janvārī 18:09 2016. gada 7. janvārī 18:09
Demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") ceturtdienas vakarā atklāja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien varētu nosaukt premjera amata kandidātu.

"Es nevienu uzvārdu nesaukšu. Prezidents nosauks uzvārdu, tad runāsim," uz jautājumu, kā vērtē to, ka finanšu ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") ir atteicies kandidēt uz premjera amatu, žurnālistiem atbildēja Straujuma.

Pašreizējā valdības vadītāja pauda, ka "šie uzvārdi tiek viens pēc otra mesti, apspriesti, un tad cilvēks, kura uzvārds tiek pēkšņi nosaukts, nezina, ko žurnālistiem atbildēt. Es nevienu uzvārdu nesaucu, prezidents nosauks, cerams, rītdien, prezidents tiekas".

Jau vēstīts, ka Reirs ceturtdien paziņoja, ka ir atteicies no iespējas kandidēt uz valdības vadītāja amatu. Pēc tikšanās ar prezidentu Reirs pastāstīja, ka saņēmis piedāvājumu pretendēt uz premjera amatu, taču to noraidījis.

"Es prezidentam norādīju, ka Finanšu ministrijā ir uzsākti daudzi nozīmīgi darbi gan saistībā ar veselības aprūpes finansēšanu, gan Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvi, gan daudz ko citu, tāpēc labprāt turpinātu darbu šajā jomā arī nākamajā valdībā," sacīja Reirs.

Nākamais premjerministra amata kandidāts, ko "Vienotība" varētu piedāvāt izvērtēšanai Valsts prezidentam, ir partijas valdes loceklis un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Vējonis ir paziņojis, ka uzsāk sarunas ar iespējamiem premjera amata kandidātiem. Tās notiek slepenībā.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO
Uz "mazo Kurzemi" Anglijā dodas strādāt, lai atmaksātu paņemtos ātros kredītus 14
Skatīt visus komentārus