Straujuma: "Es nevienu uzvārdu nesaukšu. Prezidents nosauks uzvārdu, tad runāsim."

Straujuma atklāj, kad Vējonis varētu nosaukt premjera amata kandidātu 21

Ziņas
2016. gada 7. janvārī 18:09
Demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") ceturtdienas vakarā atklāja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien varētu nosaukt premjera amata kandidātu.

"Es nevienu uzvārdu nesaukšu. Prezidents nosauks uzvārdu, tad runāsim," uz jautājumu, kā vērtē to, ka finanšu ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") ir atteicies kandidēt uz premjera amatu, žurnālistiem atbildēja Straujuma.

Pašreizējā valdības vadītāja pauda, ka "šie uzvārdi tiek viens pēc otra mesti, apspriesti, un tad cilvēks, kura uzvārds tiek pēkšņi nosaukts, nezina, ko žurnālistiem atbildēt. Es nevienu uzvārdu nesaucu, prezidents nosauks, cerams, rītdien, prezidents tiekas".

Jau vēstīts, ka Reirs ceturtdien paziņoja, ka ir atteicies no iespējas kandidēt uz valdības vadītāja amatu. Pēc tikšanās ar prezidentu Reirs pastāstīja, ka saņēmis piedāvājumu pretendēt uz premjera amatu, taču to noraidījis.

"Es prezidentam norādīju, ka Finanšu ministrijā ir uzsākti daudzi nozīmīgi darbi gan saistībā ar veselības aprūpes finansēšanu, gan Eiropas Savienības fondu līdzekļu apguvi, gan daudz ko citu, tāpēc labprāt turpinātu darbu šajā jomā arī nākamajā valdībā," sacīja Reirs.

Nākamais premjerministra amata kandidāts, ko "Vienotība" varētu piedāvāt izvērtēšanai Valsts prezidentam, ir partijas valdes loceklis un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Vējonis ir paziņojis, ka uzsāk sarunas ar iespējamiem premjera amata kandidātiem. Tās notiek slepenībā.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 45
  • "Garīgā izaugsme" kā kritiskās domāšanas trūkums 13
  • No sestdienas mainās nosacījumi bezdarbnieka pabalsta iegūšanai 8