Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Atrašanās uz ledus tālu no krasta uz tik platām ūdenstilpēm kā Daugava nav droša, jo ledus nav izveidojies vienmērīgi biezs, tāpēc pastāv risks ielūst.

Ledus joprojām plāns. Vakar Daugavā ielūzuši divi cilvēki 8

112
2016. gada 10. janvārī 10:21 2016. gada 10. janvārī 10:21
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālisti vakar Rīgā un Ikšķilē izglābuši Daugavas ledū ielūzušus cilvēkus, pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Vakar priekšpusdienā notika nelaimes gadījums Ikšķilē, kur pa Daugavas ledu cilvēki vizinājās ar sniega motociklu, taču plānais ledus cilvēku un sniega motocikla svaru neizturēja. Saņemot izsaukumu par ledū ielūzušiem diviem cilvēki, VUGD notikuma vietā konstatēja, ka aptuveni 700 metrus no krasta upes ūdenī ir aptuveni 50 gadus vecs vīrietis, kuru ar virsjakas palīdzību virs ūdens tur 15 gadus vecs zēns. Cilvēki izglābti un nodoti mediķiem. Notikuma vietā ledus bija tikai divus centimetrus plāns.

Vakar arī Rīgā tika izglābts Daugavā ielūzis cilvēks. Vakar dienas vidū Rīgā, Mūkusalas ielas apkaimē, kāds vīrietis un sieviete centās ar slēpēm šķērsot Daugavu, un aptuveni 70 metrus no krasta 53 gadus vecais vīrietis ielūza. Sieviete viņam bija padevusi nūju, tādējādi viņai izdevās ielūzušo noturēt virs ūdens. Negadījuma vietā pirmie ieradās Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, kuri noturēja vīrieti virs ūdens, līdz ieradās VUGD speciālisti un nogādāja cietušo krastā, kur viņš nodots mediķu rokās.

VUGD pārstāve uzsvēra, ka atrašanās uz ledus tālu no krasta uz tik platām ūdenstilpēm kā Daugava nav droša, jo ledus nav izveidojies vienmērīgi biezs, tāpēc pastāv risks ielūst.

Gribuste aicināja pieaugušos domāt gan par savu, gan bērnu drošību un nerādīt nepareizu piemēru bērniem, neradīt tiem maldīgu priekšstatu, ka ledus uz upes ir drošs.

VUGD pārstāve rezumēja, ka abi vakar piedzīvotie ielūšanas gadījumi varēja beigties daudz sliktāk.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 33
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 4
Skatīt visus komentārus