"Stinšu svētki Liepājā" centrālais pasākums notiks sestdien, 13. februārī, pie Tirdzniecības kanāla, iepretim t/c "Ostmala".

Liepājā plaši atzīmēs stinšu svētkus 3

Novadu ziņas
2016. gada 12. janvārī 13:57 2016. gada 12. janvārī 13:57
Jau otro gadu pēc kārtas liepājniekus un pilsētas viesus sagaida viens no ziemas interesantākajiem pasākumiem ģimenēm un bērniem – “Stinšu svētki Liepājā”, kas 13. februārī no plkst. 11.00 līdz 17.00 norisināsies pie Tirdzniecības kanāla, Vecajā ostmalā. Papildus svētkiem notiks arī stinšu zemledus makšķerēšanas sacensības.

Lai paplašinātu svētku piedāvājumu un padarītu to vēl daudzveidīgāku, no 8. februāra līdz 21. februārim Liepājas restorāni un kafejnīcas savās ēdienkartēs sniegs īpašo piedāvājumu – dažādus zivju ēdienus. Informācija par visām svētkos iesaistītājām kafejnīcām un restorāniem vēl sekos.

Savukārt ceturtdien, 11. februārī, koncertzāles “Lielais dzintars” telpās par dalības maksu ikviens varēs piedalīties Latvijā iecienīta šefpavāra Ērika Dreibanta meistarklasē, kuras laikā tiks gatavoti zivju ēdieni un sniegti praktiski padomi. Papildus tam tiks sniegta vērtīga informācija par vīniem, kas īpaši piemēroti, baudot zivju ēdienus (plašāka informācija par pieteikšanos sekos).

 “Stinšu svētki Liepājā” centrālais pasākums notiks sestdien, 13. februārī, pie Tirdzniecības kanāla, iepretim t/c “Ostmala”. Šogad svētku laikā ikviens apmeklētājs varēs baudīt plašu zivju ēdienu sortimentu, klausīties muzikālus priekšnesumus un iesaistīties  dažādās aktivitātēs. Atsevišķā apsildāmajā teltī bērnus gaidīs pasaku tēli, lai dotos kopīgās rotaļās, gatavotu pirātu un nāru tērpus, kā arī vērotu dažādus burvju trikus. Īpašu pārsteigumu mazajiem pasākuma dalībniekiem būs sarūpējis zinātkāres centrs “Zili brīnumi”, kas bērniem rādīs dažādus zilus brīnumus.

Uz pasākumu ieradīsies arī Latvijas dzīvnieku audzētāju biedrība “AKO”, kas pasākuma ietvaros apmeklētājiem sniegs paraugdemonstrējumus, kopā ar bērniem piedalīsies stafetēs un iesaistīs bērnus jautrās rotaļās. Visas dienas garumā par simbolisku samaksu bērnus vizinās apmācīti zirgi.

Paralēli svētkiem pie Makšķernieku namiņa, Vecajā ostmalā 11, norisināsies stinšu zemledus makšķerēšanas sacensības. Uzvarētāju un dalībniekus gaida vērtīgas balvas. Makšķerēšanas sacensības organizē uzņēmums “Sofijas laivas”, savukārt galvenais tiesnesis un padomu devējs būs vides pētnieks un žurnālists Māris Olte.

Pieteikties sacensībām var no otrdienas, 12. janvāra, aizpildot pietiekšanās anketu mājaslapā: www.sofijaslaivas.lv . Papildu informācija par makšķerēšanas sacensībām: Turaids Šēfers, m.t. 29339677.

Regīna Zommere/Foto: Edgars Pohevičs

Citi šobrīd lasa

Ar vārnām, kazām, slavenībām un pannām. 100 spilgti pensijā aizgājušā Mārtiņa Rītiņa foto 7
Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 24
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 9
Pievienot komentāru