Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Bukains: "Kādēļ lai biedri no Donbasa nepalīdzētu Latvijai? Viņi taču visi ir "teroristi" un nesaprot, ka aizliegums krievvalodīgajiem mācīties dzimtajā valodā Latvijā nozīmē demokrātiju, nevis fašismu."

Prokrieviskais Bukains sola nepieļaut krievu skolu slēgšanu, draud ar Donbasa "pacaniem" 106

Sabiedrība
2016. gada 14. janvārī 15:17 2016. gada 14. janvārī 15:17
Vairāki prokrieviskie aktīvisti pauduši satraukumu par Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izvirzītā Ministru prezidenta amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS) pausto atbalstu pārejai uz izglītību latviešu valodā un sola to nepieļaut.

Prokrieviskās organizācijas "GVD Baltija", kas vairākkārt nonākusi Drošības policijas redzeslokā, vadītājs Staņislavs Bukains sociālajā tīklā "Facebook" aicina premjera amatam nominēto Kučinski "atteikties no ieceres likvidēt krievu skolas Latvijā", draudot, ka pretējā gadījumā "ar Donbasa karotāju palīdzību" tas netiks pieļauts.

Bukains "Facebook" raksta, ka jau gadu tiek vainots "par terorismu Latvijā, tādēļ var atļauties teikt visu, ko domā". Viņš norāda, ka "Latvijā ir jauns premjerministrs, kura vārdu viņš pat iepriekš nav dzirdējis, bet viņš jau paspējis paziņot, ka likvidēs krievu skolas Latvijā".

"Man pārmet, ka es sūtīju puišus no Latvijas karot Donbasā, to saucot par terorismu, bet gada laikā neko tā arī nav pierādījuši. Izejot no savām eksperta zināšanām par Donbasa un Luhanskas neatkarīgo republiku pārstāvjiem, es varu atļauties uzdot jautājumu - ja puiši no Latvijas varēja aizbraukt līdz Donbasam, kādēļ lai biedri no Donbasa nepalīdzētu Latvijai? Viņi taču visi ir "teroristi" un nesaprot, ka aizliegums krievvalodīgajiem mācīties dzimtajā valodā Latvijā nozīmē demokrātiju, nevis fašismu," raksta Bukains.

Klāt ierakstam Bukains pievienojis foto, kurā redzams viņš kopā ar prokrieviski noskaņoto Benesu Aijo. Foto rotā uzraksts "Ja aiztiksiet krievu skolas - puiši atgriezīsies ar cīņas biedriem no Donbasa un pārmācīs!" Viņš aicinājis "Facebook" lietotājus dalīties ar šo ziņu. Pašreiz to jau ir pārpublicējuši vismaz 70 lietotāju.

Referenduma par krievu valodu kā otru valsts valodu iniciators Vladimirs Lindermans turpat skaidrojis, ka Kučinskis ir izglītības krievu valodā likvidācijas atbalstītājs. Ja viņš kļūs par Ministru prezidentu, šis punkts garantēti tiks iekļauts koalīcijas līgumā.

"Ja nepretosimies, tad krievu skolai Latvijā ir beigas," brīdināja Lindermans. "Tuvākajās dienās" viņš sola izklāstīt savu piedāvājumu turpmākajai rīcībai.

Vēl pirms Kučinska oficiālas izvirzīšanas Lindermans rakstījis, ka gan Kučinska, gan Kārļa Šadurska (V) izvirzīšana amatam nozīmētu krievu skolu slēgšanu, jo Kučinskis sarunās ar nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK solījis atbalstīt viņu ideju, savukārt Šadurska "rusofobo pozīciju atceramiem kopš viņa ministrēšanas laika".

Kā ziņots, Kučinskis sarunās ar nacionālo apvienību paudis gatavību atbalstīt mērķi par pāreju uz valsts valodu skolās. VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars gan atzina, ka VL-TB/LNNK un Kučinska redzējums atšķiras jautājumā par termiņiem un metodēm, bet tas varot būt nākamo sarunu jautājums.

 

Ровно год я под статьей за терроризм в Латвии, поэтому позволю себе говорить всё, что думаю! В Латвии новый премьер, име...

Posted by

Stanislavs Bukains

on 

Wednesday, 13 January 2016
LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA, Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 191
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Skatīt visus komentārus