Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Nākamajā nedēļā visā pasaulē sāksies ikgadējā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību.

Lūgšanu nedēļā visā pasaulē lūgsies par kristiešu vienotību 87

Sabiedrība
2016. gada 16. janvārī 12:27 2016. gada 16. janvārī 12:27
Nākamajā nedēļā visā pasaulē sāksies ikgadējā Lūgšanu nedēļa par kristiešu vienotību, kurai meditācijas šogad ir sagatavojuši kristieši no Latvijas, paziņoja Latvijas Romas Katoļu baznīcā.

2016.gada Lūgšanu nedēļas par kristiešu vienotību tēma ir "Aicināti sludināt Kunga varenos darbus". Katrai no dienām ir sagatavoti lasījumi no svētajiem rakstiem, pārdomu teksts, diskusijas jautājumi un lūgšana. Lūgties, izmantojot šo materiālus, var individuāli, kā arī draudzē. Lūgšanu nedēļa sāksies pirmdien, 18.janvārī.

Līdzās meditācijai Lūgšanu nedēļā par kristiešu vienotību plānoti arī vairāki pasākumi gan Rīgā, gan citur Latvijā. Jau rīt, 17.janvārī, pēc vakara Svētās Mises Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā Svētās Ģimenes mājā notiks dažādu konfesiju garīdznieku tikšanās ar draudzes locekļiem. Uz tikšanos aicināti arī citi interesenti, jo būs iespēja vairāk uzzināt par kristiešu vienotību, kā arī garīdznieki atbildēs uz jautājumiem.

Katoļu kopiena ar ekumenisku ievirzi "Chemin Neuf" otrdien,19.janvārī, plkst.20 "Svētās Ģimenes Mājā", Rīgā, piedāvā noskatīties filmu "Vienotības brīnums ir jau sācies". Filmas pamatā ir kopienas dibinātāja priestera Lorāna Fabra piecas labās vēstis par dialogu starp dažādām konfesijām, kā arī viņa pārdomas par četriem posmiem ceļā uz vienotību.

21.janvārī plkst.19 Rīgas Sv.Jēkaba katedrālē uz ekumenisku dievkalpojumu ar tradicionālo konfesiju bīskapu piedalīšanos aicina arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Tāpat ceturtdien plkst.19 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē notiks ekumenisks dievkalpojums, kurā piedalīsies Rīgas Romas Katoļu Baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis, Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, kā arī citu kristīgo draudžu gani. Uz dievkalpojumu aicināti Rīgas Garīgā semināra, citu konfesiju garīgo semināru audzēkņi, kā arī dažādu kristīgo konfesiju un draudžu ticīgie.

Siguldā un tās apkārtnē katru dienu ekumenisks dievkalpojums tiks svinēts citā vietā - Siguldas katoļu, luterāņu un baptistu dievnamā, Siguldas slimnīcas kapelā, Inčukalna, Mālpils, Krimuldas un Turaidas baznīcā. Piektdien, 22.janvārī, plānotas arī kopīgas lūgšanu brokastis. Siguldas katoļu draudzes prāvests priesteris Rihards Rasnacis uzskata, ka draudzība ar citu konfesiju kristiešiem bagātina un šī lūgšanu nedēļa ir lieliska iespēja piedzīvot šo sadraudzību.

Atzīmējot lūgšanu nedēļu, vairākus tematiskus raidījumus saviem klausītājiem piedāvās "Radio Marija Latvija".

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 28
Iespējams, atklātākā saruna ar politikas granddāmu Solvitu Āboltiņu. Bez komentāriem
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 4
Skatīt visus komentārus