Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
NMPD direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Villere norāda, ka izmaksāt prēmijas bijis iespējams no budžeta - jo pēc Belēviča lēmuma "ātrie" atteikušies no ārpakalpojuma, tādējādi ietaupot naudu.

NMPD gadumijā teju visiem darbiniekiem izmaksājis prēmijas - vidēji 253 eiro "uz papīra" 20

Sabiedrība
2016. gada 17. janvārī 22:19 2016. gada 17. janvārī 22:19
Pērnā gada nogalē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) teju visiem jeb 2863 no 3153 darbiniekiem izmaksājis prēmijas, pastāstīja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Prēmijās izmaksāti nedaudz vairāk nekā 700 000 eiro pirms darba ņēmēja nodokļu nomaksas. Prēmijas apjoms ir 2,5% no NMPD kopējā gada atalgojuma budžeta. Vidējais prēmijas apmērs bijis 253 eiro "uz papīra".

Kā skaidroja Bukša, prēmija tika piešķirta, pamatojoties uz darbinieku darba izpildes novērtējumu, kas valsts iestādēs jāveic ik gadu. Ikgadējā novērtēšanā vērtē darbinieka kompetences, zināšanas un prasmes, darba rezultātus konkrētajā gadā un citus kritērijus.

Ņemot vērā novērtēšanas rezultātus, prēmija piešķirta 2863 dienesta darbiniekiem visā Latvijā. Atkarībā no saņemtā novērtējuma tā ir 50% vai 60% apmērā no darbinieka mēnešalgas.

Prēmijas izmaksātas pirmo reizi septiņu gadu laikā kopš NMPD izveidošanas.

Kā norāda NMPD direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Villere, izmaksāt prēmijas bijis iespējams no budžeta, bez papildu finansējuma, pateicoties veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) lēmumam no pagājušā gada aprīļa atteikties no ātrās palīdzības automašīnu un šoferu izmantošanas ārpakalpojumā Rīgas reģionā un turpmāk pašam dienestam nodrošināt neatliekamo palīdzību ar savu transportu un šoferiem.

Atteikšanās no ārpakalpojuma ļāvusi krietni efektīvāk un mērķtiecīgāk izlietot tam paredzēto finansējumu. NMPD iepriekš SIA "Rīgas sanitārā transporta autobāze" paredzētajā budžetā spējis ne tikai pilnībā nodrošināt ikdienas brigāžu darbu Rīgas reģionā, tai skaitā pieņemt darbā brigāžu autovadītājus, nodrošināt spēkratiem nepieciešamos remontdarbus, degvielu, rezerves daļu apgādi, bet dienestam ir iespēja iepirkt arī jaunas ātrās palīdzības mašīnas. Līdz 2017.gadam šim mērķim paredzētu četri miljoni eiro.

Tāpat pērn izdevies ietaupīt līdzekļus atalgojuma fondā, kas ļāvis izmaksāt darbiniekiem jau minētās prēmijas.

LETA/ Foto: Rebeka Žeire, Evija Trifanova/ LETA

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 6
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 35
Masu kāzas Indijā, kur izprecinātas nabadzīgās musulmaņu meitenes. FOTO 4
Skatīt visus komentārus