Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mūziķis Renārs Kaupers.

Aicina apmeklēt 1991. gada barikādēm veltītu koncertu "Ar Domu par rītdienu" 8

Runā Rīga
2016. gada 18. janvārī 19:22 2016. gada 18. janvārī 19:22
Šogad, 25. Barikāžu atceres gadadienā, viens no lielākajiem pasākumiem būs 20. janvārī Rīgas Domā, kur plkst. 19.00 sāksies koncerts “Ar Domu par rītdienu”. Tajā skanēs tautā iemīļotas Atmodas laika un mūsdienās popularitāti iemantojušas dziesmas gan koru, gan solistu izpildījumā. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Koncertā piedalīsies Igo, Renārs Kaupers, Jānis Stībelis, Aija Andrejeva, Goran Gora, Vestards Šimkus, Elīna Šimkus, Latvijas Radio koris Kaspara Putniņa vadībā, Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, grupa “Sus Dungo”, Dainis Skutelis, Laima Jansone, Anete Kozlovska, Rīgas Doma meiteņu koris un citi. Koncerta režisors ir Intars Rešetins, savukārt  tā muzikālās programmas veidotājs ir Juris Vaivods. Rīgas Doms ieejai koncertā atvērts jau no plkst. 18.00.

“Lai koks izaugtu varens, tam ir vajadzīgas spēcīgas saknes. Veidojot koncerta programmu, centāmies par izejas punktu ņemt mūsu tautas likteņlīnijas, kas savieno pagātni ar tagadni, kas ietekmējušas latviešu tautu, tās tālāko attīstību un virza uz nākotni. Cienot savu vēsturi, mēs veidojam turpinājumu”, raksturojot koncertu un aicinot to apmeklēt, saka  režisors Intars Rešetins.

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. 13. janvāri Zaķusalā notiks Barikāžu rekonstrukcijas spēlē un pēc tās tiks iedegts atceres ugunskurs. 15. un 16. janvārī 24 stundu barikāžu rekonstrukcija būs Doma laukumā. 16 janvārī atceres pasākums, kā katru gadu, notiks arī pie Vecmīlgrāvja tilta. 20. janvārī, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā,  plkst. 9.00 notiks dievkalpojums Rīgas Domā, pēc tam Doma laukumā tiks iedegts piemiņas ugunskurs, bet plkst. 15.00 būs ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un Bastejkalnā. Šajā dienā plkst. 15.30 notiks arī 1991. gada barikāžu laukuma atklāšanas pasākums.  Laukumu atklās pretim Bastejkalnam starp Zigfrīda Meierovica burvāri, Torņa ielu un Smilšu ielu. Atzīmējot 1991. gada barikāžu piemiņas 25. gadadienu,  Rīgā notiks vēl arī citi pasākumi, informācija par pasākumu programmu atrodama 1991. gada barikāžu muzeja mājas lapā www.barikades.lv.

Koncertu organizē biedrība “Ascendum” sadarbībā ar Rīgas domi, to atbalsta producentu grupa  “Meduza”, uzņēmums “McCANN Rīga” un Rīgas Doms. Informatīvi atbalsta LTV, Radio “SWH”.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 4
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 3
Skatīt visus komentārus