Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Iznācis literatūras žurnāla "Latvju Teksti" pēdējais numurs. VIDEO 3

Kultūra
2016. gada 19. janvārī 15:20 2016. gada 19. janvārī 15:20
Iznācis literatūras žurnāla "Latvju Teksti" 2015.gada sestais numurs, kas ir pēdējais žurnāla izdevums, liecina informācija žurnāla "Facebook" lapā.

Uz pēdējā numura vāka redzams redakcijas sastāvs.

Saistībā ar decembrī notikušajiem "Prozas lasījumiem" pēdējais žurnāla numurs veltīts jaunākās prozas publikācijām. Tajā atrodami trīs stāsti, kas rakstīti Latvijas Televīzijas projektam "Viens ciems. Visa Latvija". Stāstu autori ir Māris Bērziņš, Pauls Bankovskis un Nora Ikstena. Publicēti arī vairāku ārzemju autoru stāstu tulkojumi. Žurnālā tulkoto stāstu autori ir Sigits Paruļskis, Undine Radzevičūte, Mēliss Frīdentāls, Roberto Bolanjo, Eķrems Eilisli un Eirīks Erns Norddāls.

Žurnālā publicētas arī recenzijas par jaunākajām Latvijā izdotajām grāmatām.

Žurnāls "Latvju Teksti" iznāca no 2010. līdz 2015.gadam ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu.

Žurnālu izdeva Latvijas Literatūras centrs (LLC). Jau ziņots, ka sākta LLC likvidācija. Šādu lēmumu LLC biedri pieņēma 27.oktobra biedru sapulcē. KM un Valsts kultūrkapitāla  fonds (VKKF) bija atklājuši valsts budžeta līdzekļu izlietojuma pārkāpumus LLC, kuru dēļ izbeidza sadarbību ar biedrību, pieprasot iepriekš piešķirtā finansējuma atmaksu.  Ministrijai LLC atmaksāja iepriekš piešķirtos 8813,92 eiro, savukārt VKKF biedrība ir parādā 70 932 eiro.

Biedrība tika dibināta 2002.gadā ar mērķi nodrošināt augstvērtīgas Latvijas prozas, dzejas, dramaturģijas, publicistikas un bērnu   literatūras  atpazīstamību un pieejamību pasaulē. Tās dibinātāji un biedri ir Vaira Vīķe-Freiberga, Andris Grīnbergs (Akmentiņš), Liāna Langa (Bokša), Nora Ikstena, Maima Grīnberga-Preisa, Pauls Bankovskis, Pēteris Bankovskis, Pēteris Draguns, Karstens Lomholts, Ieva Lešinska-Geibere, Kārlis Vērdiņš, kā arī VKKF.

BNS / Foto: Facebook

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 128
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 6
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 11
Pievienot komentāru