Sestdien, 23.janvārī, kinoteātrī "Splendid Palace" tiks teiktas pēdējās ardievas mūžībā aizsauktajam mūziķim.

Zināms, kad notiks atvadīšanās no rokenrola karaļa Pita Andersona

Sabiedrība
2016. gada 21. janvārī 10:55 2016. gada 21. janvārī 10:55
Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā mūziķa Pita Andersona notiks sestdien, 23.janvārī, kinoteātrī "Splendid Palace", informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dižbite-Svarinska.

Atvadīšanās no mūziķa notiks no plkst.10 līdz 12.

Jau ziņots, ka Andersons zaudēja cīņā ar vēzi un nomira 70 gadu vecumā.

Latvijas rokenrola karalim Andersonam jau laiku atpakaļ tika atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem - liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt nepieciešamos 21 000 eiro.

Andersons Latvijas mūzikas vēsturē ienācis kā 50.gadu amerikāņu rokenrola leģenda kopā ar savu grupu "The Swamp Shakers".

Pēc pazīstamā un autoritatīvākā padomju rokmūzikas eksperta, slavenā žurnālista Artēmija Troicka grāmatas "Back In The USSR", "The True Story Of Rock In Russia" autora pētījuma datiem, Pits Andersons ir pirmais nopietni vērtējamais rokeris visas bijušās Padomju Savienības teritorijā.

Savukārt 2009.gadā Andersona mūzikas albums "Brass-a-billy", piedaloties ASV notiekošajā konkursā ''Just Plain Folks Music Awards'', uzvarējis nominācijā ''Rockabilly Album''. Andersons bija pirmais pārstāvis no Latvijas, kurš jebkad tika nominēts pirmajā desmitniekā, kā arī pirmais, kurš saņēmis šādu balvu.

LETA/ Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Apprecējies astrologs Kristaps Baņķis
Baisos apstākļos atrastie latviešu vergi ar dzīvi Anglijā ir apmierināti un atpakaļ uz mājām pat netaisās 38
Pievienot komentāru