"Vienotība" un ZZS vēl nav vienojusies par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā

Cīņa par ietekmi turpinās. "Vienotība" un ZZS vēl nevienojas par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā 24

Ziņas
2016. gada 21. janvārī 15:11
Partija "Vienotība" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) arī šodienas oficiālās tikšanās laikā vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā.

Sarunas plānots turpināt pirmdien, 25.janvārī.

Valsts prezidenta nominētajam premjera amata kandidātam Mārim Kučinskim (ZZS) un ZZS šodien notika otrās oficiālās sarunas ar "Vienotību" par valdības veidošanu.

Kučinskis jau iepriekš norādīja, ka no viņa un ZZS puses topošās valdības ministru sadalījuma piedāvājumā nekādi unikāli jaunumi vai pavērsieni nav gaidāmi.

ZZS savā politiskajā pārraudzībā vēlas Finanšu ministriju (FM), Zemkopības ministriju (ZM), Aizsardzības ministriju (AM), Satiksmes ministriju (SM) un Veselības ministriju (VM), "Vienotībai" atvēlot Ārlietu ministriju (ĀM), Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), Ekonomikas ministriju (EM) un Labklājības ministriju (LM), bet nacionālajai apvienībai - Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), Kultūras ministriju (KM), kā arī Saeimas priekšsēdētāja amatu.

Šāda piedāvājuma akceptēšana izmainītu līdzšinējo spēku samēru valdībā. Pašlaik "Vienotībai" Ministru kabinetā ir seši pārstāvji un ZZS - pieci, savukārt ZZS vēlas šo proporciju apgriezt otrādi.

"Vienotība" jau pēc pirmajām sarunām pirmdien pauda vēlmi vadīt SM, kā arī ĀM, IeM, IZM, TM un EM. VL-TB/LNNK un ZZS iepriekš paustās vēlmes saskan ar iespējamo Kučinska amatu sadalījuma piedāvājumu.

Informē par Māra Kučinska un "Vienotības" notikušo tikšanos - video:
LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 77
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 46
  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 18